Rovinj - Mladost: Mladost ipak do bodova u Rovinju

MOK Rovinj - AOK Mladost 1:3 (25:23, 19:25, 20:25, 23:25)
Suci: Rabađija, Persić (oba Rijeka)

ROVINJ: Poropat D. 24, Pulić M. 4, Branković 11, Lazarić 2, Rosandić 18, Medaković 1, Kumar, Čorković, Žufić, Sabač 1, Pulić S.., Poropat K. (L)
Neprisiljenih pogrešaka: 26 MLADOST ZG: Kvesić 3, Sikirić 9, Vulin 9, Polgar 17, Kovačević 19, Periškić, Zelić 10, Momić Sa. 1, Ramadža, Somek, Nojić, Jureša (L)
Neprisiljenih pogrešaka: 21

Ovaj susret mogao bi se nazvati derbi koji to nije trebao biti. Ekipe kao da su zamijenile uloge, domaćini nisu izgledali kao ekipa sa dna ljestvice, kao što ni Zagrepčani nisu izgledali kao favoriti prvenstva Hrvatske. Ipak, na kraju slavili su gosti, jer njihovi protivnici nisu znali iskoristiti ključne trenutke i okrenuti ih u svoju korist.

Od samog početka utakmice domaćini pružaju solidan otpor vodećoj ekipi ljestvice. Napadaju mladostaše opasnim servisom koji ovi nikako ne mogu primiti i organizirati napad. Poropat D. i Rosandić glatko prolaze kroz blok protivnika i u napetoj završnici odnose prvi set.

Drugi i treći set se gosti bude, poboljšavaju prijem, ali im domaćini i dalje ne daju , zahvaljujući dobroj obrani i bloku, da naprave veliku rezultatsku razliku. Ipak, servisi i napadi uvijek raspoloženog Kovačevića bili su prejaki za domaćina.

U zadnjem, četvrtom setu, Rovinjani se i dalje ne predaju i "grizu" do samog kraja. Sve do sredine seta vode razlikom od dva tri poena, ali onda rade seriju promašenih servisa, ne mogu proći kroz blok Zelića i polako gube vodstvo, a na kraju i utakmicu. Sve u svemu iznenađujuće dobra predstava Rovinjana koji su ovim susretom pokazali da njihova trenutna pozicija na ljestvici nije objektivna ocjena njihove igre.

Iduće kolo Rovinjani odlaze u Karlovac, a Mladost doma ugošćuje Industrogradnju.

Rezultati ostalih susreta 16. kola: MOK Rijeka - OK Valpovka 3:0, MOK Osijek - OK Varaždin 3:0, OK Mladost KL. - OK Zagreb 3:0, Industrogradnja - MOK Šibenik 1:3, OK Čakovec - OK Karlovac 3:1

Ljestvica: Mladost ZG 43, Osijek 39, Varaždin 37, Rijeka 29, Karlovac 27, Čakovec GEA '90 27, Zagreb 25, Mladost KL 21, Rovinj 15, Šibenik 11, Valpovka 9, Industrogradnja 4.