Njemačka: Bayer i Hamburg “popili” četvorku

Bochum – Bayern Munchen 0:3
Wolfsburg – Kaiserslautern 4:0
Unterhaching – Freiburg 1:1
1860 Munchen – Werder Bremen 2:1

Ovaj vikend odigrane su utakmice drugog kola njemačke Bundeslige. I ovoga tjedna zabilježeno je nekoliko iznenađujućih rezultata od kojih vrijedi izdvojiti poraze Hamburgera i Bayera, lanjskih prvih pratitelja Bayerna, koji su pritom primili čak četiri pogotka.

Na Gottlieb Daimler stadionu igrali su domaći Stuttgart i Bayer iz Leverkusena. Stuttgart se očito želio iskupiti za prošlotjedni poraz u Freiburgu pa su od početka krenuli punom snagom. Poveli su golom Gerbera u 31. minuti, a do poluvremena je bilo 2:0. Strijelac je bio Robert Kovač, ali nažalost u vlastitu mrežu. U nastavku je Ballack smanjio na 2:1, ali su Mađar Listesz i Gerber sa još jednim pogotkom zapečatili sudbinu Leverkužana. Živković i R. Kovač su bili među najslabijima u slaboj utakmici Bayera. Živković je stoga i zamijenjen već u 43. minuti. Raduje dobra igra Jurice Vranješa, koji je ušao na poluvremenu i bio jedan od najboljih u Daumovoj momčadi. Kod domaćina po običaju solidni kapetan Soldo.

Da bi Hertha iz Berlina mogla biti jedna od ugodnijih iznenađenja potvrdili su u ovom kolu pobijedivši na domaćem terenu goste iz Hamburga sa čak 4:0. Junak susreta je bio Stefan Beinlich, koji je na kraju prošle sezone pristupio Herthi, došavši iz Bayer Leverkusena. Beinlich je bio strijelac dvaju golova u prvom dijelu za Herthu, koja je već na poluvremenu vodila sa 3:0. Jedan od glavnih krivaca za katastrofalan poraz Hamburga je Andrej Panadić. On je u 28. i 30. minuti zaradio dva žuta kartona zbog neopreznih startova te je trener Pagelsdorf već u 30. minuti ostao bez najpouzdanijeg igrača u obrani. U drugom dijelu je Rehmer dodao još jedan pogodak za konačnih 4:0. Stefan Beinlich bio je glavni pokretač svih akcija Herthe i pokazalo sa da je kupovina tog svestranog igrača bila pravi pogodak za Berlinčane. Sjenu na odličnu partiju Beinlicha bacila je njegova ozljeda zbog čega je pred kraj utakmice iznesen sa terena na nosilima. Niko Kovač odigrao je cijelu utakmicu, ali se uklopio u sivilo momčadi.

Od ostalih utakmica možemo izdvojiti pobjedu “sechsigera” nad solidnim Werderom iz Bremena. Gosti su poveli golom Herzoga, ali su Hassler i Agostino donijeli pobjedu Lorantovoj momčadi. Tapalović je ušao u igru kao zamjena već u 18. minuti za ozlijeđenog Passlacka i odigrao prosječno do kraja utakmice.

Na vrhu su tako, nakon dva kola, Borussia i Bayern. Prigodu da im se pridruže imaju još i Eintracht i Schalke ukoliko ostvare pobjede u nedjeljnim utakmicama. Bayer je lagano obračunao sa Bochumom, a Borussia je još u petak svladala Energie iz Cottbusa. Kod Bochuma je cijelu utakmicu i to dobro odigrao Zoran Mamić, a kao zamjene su ušli Toplak (od 43. minute, prosječan) te Milinović (od 72. minute) i Čović (od 80.minute). Za Energie iz Cottbusa je vrata čuvao Piplica i primio četiri gola, a Labak je igrao do 76.minute i također se nije pretjerano iskazao.