Huelva, polufinale turnira "Diaz Miguel Memorial Trophy"
ŠPANJOLSKA - HRVATSKA 104:80

ŠPANJOLSKA: Nacho Rodríguez 6, Jiménez 5, Angulo 3, De Miguel 2, Reyes 19, Rogers 14, Navarro 19, De la Fuente 16, Raúl López 10, Garbajosa 10.

HRVATSKA: Mulaomerović 16, Rimac 12, Sesar 16, Nicević 8, Tabak 3, Vujčić 4, Ružić 5, Mamić 8, Krstić 7, Skelin 1.

Danas je u španjolskom gradu Huelvi počeo prvi "Diaz Miguel Memorial Trophy" košarkaški turnir. Osim naše reprezentacije i domaćina Španjolske , nastupaju još Litva i Turska. Turnir će sve reprezentacije iskoristiti za uigravanje, a prema navodima, posebnu pažnju utakmicama posvećuju domaćini kojima će one poslužiti kao značajna provjera prije puta na OI.

U polufinalnom susretu u 20.30 sati, naša reprezentacija sastala se s Španjolskom, te ubilježila uvjerljiv poraz od 24 poena razlike - 104:80. Ovo nam je, nakon poraza od Jugoslavije i Australije prošlog vikenda na turniru u talijasnkom Rosetu, treći izgubljeni susret u nizu.

Španjolska pobjeda došla je relativno lako zahvaljujući našoj slaboj igri. Igrali smo relativno dobro prvo poluvrijeme sa dobrim Sesarom (16 koševa u prvom poluvremenu), no ulaskom Navarra i Lopeza Španjolska uspijeva promijeniti ritam. U tim trenucima gubimo prednost od 10 poena razlike.

Drugo je poluvrijeme, potaknuto nezainteresiranom obranom naših reprezentativaca, ponudilo španjolsku egzibiciju u napadu. Na kraju smo uspijeli primiti 104 poena! Ovom pobjedom domaćini su se plasirali u finale gdje će igrati sa Turskom koja je u drugom polufinalu sa 66:64 pobijedila Litvu, a nama ostaje borba za treće mjesto protiv reprezentacije Litve.