Pretkolo Lige prvaka: Hamburg nakon 17 godina

Rezultati (u zagradama su rezultati prvih utakmica):
Galatasaray – St. Gallen 2:2 (2:1)
Dinamo – AC Milan 0:3 (1:3)
Slavija – Shakhtar 0:2 (1:0)
Hamburg – Brondby 0:0 (2:0)

U utorak su odigrani prvi uzvratni susreti trećeg, a ujedno i posljednjeg pretkola Lige prvaka. Osim Milana prolaz u najetlitnije klupsko natjecanje izborili su i Hamburg, Galatasaray i iznenađujuće Šahtjor iz Donetska.

Iako je nakon prve utakmice imao prednost od 2:0 Hamburg je i u uzvratu pred domaćom publikom dominirao protiv danskog Brondbya. Ostalo je samo 0:0, a za to je najzaslužniji Ganac Yeboah, koji se najviše istaknuo u promašivanju prigoda. Cijelu utakmicu odigrali su Andrej Panadić i Niko Kovač, a susret je vodio naš i pritom pokazao jedan crveni karton, u 82. minuti, gostima iz Brondbya. Nijemcima je ovo prvi nastup u Ligi prvaka, a zadnji put su u sličnoj situaciji bili 1983. godine kada su poraženi u prvom kolu bivšeg Kupa prvaka.

Najveće iznenađenje priredili su u Pragu igrači Šahtjora pobijedivši sa 0:2. Slavija je, nakon prve utakmice imala prednost od jednog gola i činilo se da će rutinski odraditi utakmicu protiv gostiju iz Donetska. Sve je bilo pod kontrolom za domaćine do 89. minute, kada je Vorobei odveo Šahtjor produžetak. Tamo je Atelkin u 95. minuti postigao gol za prolaz Šahtjora u Ligu prvaka.

U Ligu prvaka s plasirao i prošlogodišnji pobjednik Kupa Uefa, turski Galatasaray, iako su na domaćem terenu izvukli tek neriješeno protiv švicarskog prvaka, St. Gallena.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312