Sparta Prague – Zimbru Chisinau 1:0 (1:0)
Panathinaikos – Polonia Warszawa 2:1 (2:1)
Rangers – Herfolge 3:0 (3:0)
Porto – Anderlecht 0:0 (0:1)
Inter – Helsingborg 0:0 (0:1)
Valencia – Tirol Innsbruck 4:1 (0:0)

Čak četiri bivša europska prvaka ne idu ove godine u najelitnije europsko klupsko natjecanje. To su Porto, Crvena Zvezda, Feyenord i iznenađujuće milanski Inter.

Najveće iznenađenje priredili su nogometaši švedskog Helsingborga, koji su nakon pobjede od 1:0 na domaćem terenu iznenadili Inter i na San Siru odigravši neriješeno, 0:0. Junak, bolje rečeno, junačina susreta je vratar gostiju Andesson, koji je u zadnjim minutama utakmice obranio slabo izvedeni jedanaesterac Recobe. Inter je dominirao cijelom utakmicom, dvaput pogodio vratnicu, a brojne prigode su promašili Seedorf, Recoba, Zamorano i ostali.

Ivica Osim još se jednom pokazao kao veliki majstor. Na vrućem terenu u Rotterdamu uspio je obraniti prednost svojeg Sturma te se drugu godinu zaredom kvalificirati za Ligu prvaka. Uspjeh je još i veći kada se zna da su “Grazeri” igrali bez glavne zvijezde, Ivice Vastića. Strijelac važnog gola bio je Hannes Rainmayer u 56. minuti. Do kraja su nogometaši Feyenorda uspjeli samo smanjiti na 1:1, što im nije bilo dovoljno za prolaz. Već u toku utakmice navijači su “podivljali” i počeli bacati razne predmete u teren, a sudac je zaprijetio da će prekinuti utakmicu. Neredi su nastavljeni i nakon utakmice.

Iz daljnjeg natjecanja eliminirani su i nogometaši njemačkog Munchena 1860. Oni su sa gostovanja kod Leedsa donijeli minus od jednog pogotka te su se na domaćem terenu nadali u minimalnu pobjedu i prolaz u Ligu prvaka. Ipak pobjedu sa golom prednosti je odnio Leeds, a strijelac pobjedonosnog gola je Alan Smith na samom početku drugog poluvremena, nakon gužve u kojoj je sve “zakuhao” odličnim prodorom Mark Viduka. Viduka je bio i jedan od najboljih igrača u pobjedi Leeds Uniteda.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312