Šokota (45, Agić)
Šabić (28), Bazina (38), Pilipović (70)

Igrač utakmice: Veldin Karić

Šokota je najavio svoj povratak pogotkom (Snimio: Dražen Patarčić)

Iako je atmosfera prije derbi utakmice 5. kola, između Varteksa i Dinama, u Varaždinu “pumpana” cijelog tjedna na tribinama se okupilo tek nešto između šest i sedam tisuća gledatelja. Započelo je prilično nervozno sa obje strane. Uzrok tomu je očito velika važnost utakmice za obje momčadi. Vlakova momčad pobjedom bi “pobjegla” na tri boda prednosti pred Hajdukom, a Varaždinci bi eventualnom “tricom” definitivno potvrdili da su na tragu nove šampionske momčadi.

Prvu ozbiljniju prigodu imali su gosti, kada je Agić lijepo pronašao Bazinu, koji je nakon uspješnog prvog driblinga pao u trenucima kada je trebalo uputiti udarac prema golu. S druge strane je Šafarić, prvo u 26. minuti nogom, a zatim i u 28. minuti glavom, propustio dovesti Varteks u vodstvo.

Tempo je u prvih tridesetak minuta bio prilično visok, a domaćini su imali prividnu inicijativu. Ipak, izgleda da su se Katalinićevi nogometaši malo “ispuhali” u uvodu utakmice što je omogućilo gostima iz Zagreba da dočekaju svoj trenutak i pad koncentracije u obrani domaćih. Pogodak za vodstvo gostiju pao je u sudačkoj nadoknadi, kada su svi već očekivali zvižduk za kraj prvog dijela, danas lošeg, suca Kurtovića. Agić je prošao po lijevoj strani, uputio odličan centaršut na peterac Varteksa, gdje se Šokota odlično snašao i glavom u padu pogodio kut Mađarićevog gola. Bio je to i jedini gol u izjednačenom prvom poluvremenu.

U nastavku Varaždinci kreću agresivnije, sa željom, da se iskupe za gol primljen duboko u sudačkoj nadoknadi. Nakon što pogodak nije pao odmah na početku nastavka, Katalinić radi, kako će se kasnije pokazati, svoj najbolji potez. Umjesto Sklepića u igru uvodi trećeg napadača Bjelanovića.

Najizgledniju prigodu za pogodak imao je Varteks u 60. minuti. Karić je započeo akciju u kojoj je lopta opasno putovala po kaznenom prostoru Dinama te na kraju ponovo došla do prvog napadača Varteksa, ali je Karić efektnim volejem pogodio samo gredu. U 70. minuti na sceni je opet Karić. Nakon odličnog prodora, malo iskosa uputio je dobar udarac, a Butina je krajnjim naporom spasio da lopta ne uđe u mrežu. Odmah na drugoj strani zaprijetili su “modri” kontrom u kojoj su bila čak četiri Dinamova nogometaša, ali je Mikić, slabim udarcem propustio riješiti pitanje pobjednika.

Ipak, zasluženo izjednačenje stiglo je u 80. minuti. Hrman je prošao po lijevoj strani, nabacio u sredinu, a Butina početnički propušta loptu iz ruku. Lopta dolazi do Bjelanovića, koji postiže pogodak za konačnih 1:1. Pogodak, koji ide “na dušu” Butini, sigurno je posebno drag mladom Zadraninu jer je prvijenac u dresu Varteksa postigao upravo protiv Dinama u kojem lani nije dobio pravu prigodu za dokazivanje.

Do kraja utakmice vidjeli smo jednu vratnicu, nakon “slobodnjaka” Biščana te nekoliko prigoda domaćih, ali se rezultat nije mijenjao. “Remi” ipak najbolje odgovara prikazanoj igri na terenu, jer obje momčadi su bile prilično ravnopravne. Utakmica je, iako prilično rastrgana i na momente nervozna, bila borbena i puna tempa. Nepotrebnoj nervozi je vjerojatno doprinio i nesigurni sudac Kurtović. Na kraju, iako su prije utakmice govorili da idu na pobjedu, vjerojatno su i treneri obje momčadi zadovoljni što je derbi završio miroljubivo, 1:1.

Izjave nakon utakmice

Marijan Vlak, trener Dinama: "Utakmica je bila živa, igra otvorena. Istina, bilo je malo prilika, ali bez obzira na to utakmica nije bila nezanimljiva. Došli smo u Varaždin ne izgubiti, eventualno pobijediti. Zadovoljan sam što nismo izgubili, ali sam istovremeno nezadovoljan jer smo bilu blizu sva tri boda."

Ivan Katalinić, trener Varteksa: "Slažem se da je utakmica bila uzbudljiva. Ono što je bitno je činjenica da su je odlučile poluprilike - iz dvije takve situacije pali su golovi. Čestitam svojim igračima što su pokazali karakter i podigli se nakon primljenog pogotka u posljednjim trenucima prvog poluvremena, što nije lako učiniti. Čini mi se da je Dinamo pao potkraj utakmice, pa je šteta da to nismo konkretizirali. No, zadovoljan sam bodom, najbitnije je ne gubiti utakmice."