Šukerov gol za bod West Hama protiv Manchestera

Sportnet • subota, 26.08.2000.

Odlično otvaranje engleske sezone nastavili su hrvatski napadači i ovog vikenda. Nakon što su premijerne pogotke u Premijer ligi postigli u prvom kolu Bokšić i Stanić, sada je to uspio i Davor Šuker. Šuker je svoj prvi službeni engleski pogodak postigao velikom Manchester Unitedu i to je bio gol koji je Manchesteru odnio pobjedu! Do 85. minute "čekičari" su gubili od uglednog gosta s Old trafforda sa 0:2, no u 85. minuti DI Canio je smanjio iz jedanaesterca na 1:2, a tri minute kasnije Šuker je glavom u Bartehzovu mrežu pospremio sjajan ubačaj Di Canija za konačnih 2:2. Prvi je to bod West Hama u novoj sezoni, ali i dalje je West Ham na začelju.

Igor Štimac je poput Šukera odradio svih 90 minuta, a Davor je još stigao "zaraditi" i žuti karton zbog potezanja Scholesa sa majicu.

Strijelac je i Branko Strupar za Derby County. Treći pogodak sezone Strupar je postigao protiv Evertona u gostima. A slično priči na Upton Parku, odnosno susretu West Ham - Manchester United, i kod Evertona je bilo uzbudljivog povratka nakon 0:2. No, ovdje su gubili gosti, Struparovi "ovnovi". Upravo je Strupar, poput Šukera, svojim pogotkom za 2:2 spasio svoju momčad od poraza, a također nije izbjegao ni žuti karton...

Od ostalih rezultata 3. kola izdvojimo golijadu na Highburyu, gdje je Arsenal pobijedio Charlton sa 5:3! A gosti su vodili sa 2:1 na poluvremenu, a kasniej imali i 3:2... Odlično je u sezonu krenuo Leeds, pobjedivši još jednom, ovog puta Bokšićev Middlesbrough u gostima sa 2:1 (Leeds je sada drugi, odmah iza vodećeg Arsenala), a Alen Bokšić nije ni nastupio jer nije bio fizički dovoljno spreman.

Ludnica je bila i na susretu Southampton - Liverpool. Gosti iz Liverpoola su vodili 3:0 sve do 17 minuta prije kraja, no domaćin je to bilo dovoljno vremena za tri gola! A do prve pobjede dočepao se prinova Ipswich, koji je kod kuće svladao Sunderland sa 1:0

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312