Celtic "uništio" Rangers u škotskom derbiju - 6:2!

Boris Bilas • nedjelja, 27.08.2000.

U petom kolu škotske Premier lige odigran je "Old Firm" derbi između vječitih rivala iz Glasgowa, Celtica i Rangersa. Nakon dvogodišnje dominacije Rangersa u međusobnim ogledima dolaskom novog managera Martina O Neilla i kupovinom Chrisa Suttona iz Chelsea "Bohysi" su dočekali svoj dan i naplatili sve dugove iz prošlih sezona.

Za uvjerljivu pobjedu najzaslužniji su Sutton i Henrik Larsson koji su postigli svaki po dva pogotka. Zanimljivo je da je Sutton svoj prvi gol postigao već u 51. sekundi utakmice (!),a drugi u 90. minuti. Očito da je taj rani gol šokirao Rangerse te je u 11. minuti već bilo 3:0 za Celtic(Petrov u 8. i Lambert u 11.). Nadu branitelja naslova probudio je Claudio Reyna golom u 40. minuti, no ta nada je brzo umrla sjajnim golom Larssona u 50. minuti,a svoj drugi gol švedski je reprezentativac postigao u 62. minuti.

U međuvremenu je Billy Dodds iz jedanaesterca postigao drugi gol za Rangers, a na konačnih 6:2 povisio je Chris Sutton u posljednjoj minuti utakmice.

Nakon utakmice manager Celtica Martin O Neill bio je presretan igrom svoje momčadi:

"Odlično smo krenuli u susret, a taj smo ritam održali kroz cijelu utakmicu. Morali smo smirivati oluju kod rezultata 3:1 i u tome smo uspjeli. Još je puno do kraja prvenstva, ali mi smo oduševljeni ovom pobjedom jer su Rangersi odlična momčad i ova pobjeda puno znači, ali ne smijemo sada dignuti nos i reći "Mi smo najbolji."..."

Na ljestvici nakon pet odigranih kola vodi Hibernian sa 16 bodova i utakmicom više od Celtica koji je sakupio maksimalnih 15 bodova iz pet utakmica. Rangersi su treći sa 12 bodova.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312