Jurčec (52), Dodik (62)

-
Igrač utakmice: Mate Baturina

Hrvoje Vejić u skoku sa Solomunom (Snimio: Dražen Patarčić)

Ugodno nedjeljno popodne na stadionu u Kranjčevićevoj ulici. Oko 2000 tisuće gledatelja može biti zadovoljno prikazanim nogometom obje momčadi, te dakako pobjedom domaćina, koja je Zagreb postavila već na treće mjesto na tablici!

Igralo se otvoreno i brzo. Oba trenera su igru postavili što dalje od svog gola, što je ostavljalo dosta prostora za dubinske lopte i prodore preko bokova. Nije se dugo čekalo na uzbuđenja. Najbolji igrač utakmice, povratnik iz Hajduka, Mate Baturina, u 7. minuti utakmice oslobodio se Kovačevića odlično centrirao loptu u peterac gdje se Lovrek izborio za nju između dva igrača Slavena i spretno je ugurao u mrežu.

Pomalo zbunjana momčad Slavena nije očekivla ovako brz i neugodan početak ove utakmice.

Zagreb je nastavio sa pritiskom na zadnju liniju Slavena, Karačić se često dizao s klupe i pokušavao savjetima ubrzati i poboljšati igru Zagreba. Slavenovi igrači su nakon primljenog pogotka smirili igru, preselili se na polovicu Zagreba i u nekoliko navrata pokušali ugroziti solidnog Tomića, ali nisu ništa uspjeli polučiti konkretniji učinak.

U jednoj od kontri Zagreba, koji je bio "zbijen" u svojih 30-tak metara, Baturina je pretrčao pola obrane gostujuće momčadi i utrčao u kazneni prostor. Solomun je malo zakasnio u intervenciji, dovoljno da mu lopta pobjegne ali ne i noga Baturine. Kazneni udarac izvodi vrlo sigurno Popović i Zagreb u 40. minuti vodi sa 2: 0.

Kruno Lovrek ovoga puta nije nadmudrio Solomuna (Snimio: Dražen Patarčić)

Nakon odmora, Slaven Belupo krenuo je još ofenzivnije. Računali su i na psihološki trenutak slabosti Zagreba, koji redovno u nastavku igra lošije i njegova igra pada. Tako je bilo i ovog puta. Igrala se sedma minuta nastavka kada je nakon što je lopta ubačena u šesnaesterac domaćih, Jurčec izvanredno reagirao i pospremio loptu iza leđa Tomića. Osjetili su gosti da je Zagreb pomalo "grogiran " i krenuli su još življe i opasnije prema golu Zagreba.

Nekoliko bjegova po bokovima, vrlo dobrih centaršuteva u peterac Tomića i gol je "visio" u zraku. Samo 10 minuta kasnije u 62. minuti, akcija kao iz školske knjige. Poluvisoka lopta upućena s boka na drugu vratnicu, gdje se Dodik ispružio i pored nemoćnog Tomića izjednačio rezltat na 2:2.

Šok za Zagreb, koji je imao igru, rezultat a sada se borio sačuvati remi. Gosti iz Koprivnice su krenuli po treći zgoditak, koji bi im donio sva tri boda. Ali zaboravili su da Zagreb ima odlične mlade igrače, brze i "drske", sposobne da kazne propuste koji se mogu pojaviti kada se Slaven preseli u dio terena koji pripada Zagrebu.

Hrvoje Vejić oteo je jednu loptu na centru, naredao nekoliko igrača iza sebe i u jednoj "mantineli" u šumi nogu, loptu uspio dobaciti do Mate Baturine, koji na rubu kaznenog prostora vanjskim felšom sa dvanaestak metara iskosa plasira loptu u suprotan kut nemoćnog Solomuna - 3:2!

Rezultat koji se nije mijenjao do kraja, iako su obje momčadi imale još prilika. Zagreb je u ovoj utakmici bio sretniji ali i spretniji u završnici svojih akcija. Golovi se broje, golovi se pamte. Ovaj Zagreb ima perspektivu da izraste u vrlo ozbiljnu momčad. Treba mu samo malo poliranja da dobije pravi sjaj. Gosti su se predstavili upravo onako kako ih poznamo; jaki, čvrsti, korektni, ambiciozni. Da nam je više ovakvih utakmica, prvenstvo bi nam bilo posjećenije i zanimljivije.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312