"Medvjedi" opet prvaci Hrvatske!

Davor Sajko • utorak, 18.03.2003.

U današnjem posljednjem susretu doigravanja hokejaši HKL Medveščaka pobjedom su osigurali još jedan naslov prvaka Hrvatske. Na ledu Velike dvorane Doma sportova "Medvjedi" su s 6:2 bili bolji od Zagreba i tako došli do svojeg sedmog uzastopnog naslova prvaka.

Slika 1 od 2.

Počelo je dobro za "Veprove" koji su već u petoj minuti prve trećine predivnim pogotkom Plahutara sa centra poveli s 1:0. Osim vodstva u tim trenucima Zagrebaši nisu svoju odličnu igru okrunili još s pokojim pogotkom. Kad već gosti nisu bili efikasni, umjesto njih pobrinuli su se domaći "Medvjedi".

Nekoliko pogrešaka gostujuće obrane dalo je priliku Medveščaku da do kraj prve trećine u potpunosti preokrenu rezultat te se na prvi odmor otišlo s 3:1 u korist Medveščaka.

2002/03 Medveščak (Zagreb)

Očito je ponestalo snage "Veprovima" koji su u nastavku tek povremeno pokušavali sustići prednost Medveščaka. Međutim, pitanje o novom (starom) prvaku Hrvatske "Medvjedi" su riješili odmah na početku druge trećine povećavši vodstvo na 4:1, a u dva navrata Zagrebaši nisu koristili borjačnu premoć na ledu (5-3). U tim trenucima kaznu igre zaradio je i Jačmenjak što je u potpunosti iz igre izbacilo hokejaše Zagreba te je bilo pitanje samo što prije odraditi do kraja preostalio dio susreta, koji je završio sa 6:2 (3:1, 2:1, 1:0).

Medveščaku je ovo osmi naslov prvaka Hrvatske i samo su u prve dvije sezone samostalne Hrvatske Zagrebaši ponijeli titulu prvaka Hrvatske, iako je činjenica da su protekle nedjelje bili na svom ledu nadomak svojeg četvrtog naslova prvaka. Malo više koncentracije pri izvođenju kaznenih udaraca moglo je "Veprovima" donijeti toliko željeni naslov prvaka Hrvatske.