Semmering: Janica ponovo na pobjedničkom postolju

Bruno Pilon • subota, 28.12.2002.

Na četvrtom veleslalomu sezone, održanom u austrijskom Semmeringu, Janica Kostelić osvojila je izvrsno drugo mjesto, što joj je najbolji veleslalomski rezultat u Svjetskom kupu. Janica je bila sedma nakon prve vožnje, a odličnim drugim nastupom prestigla je sve konkurentice osim pobjednice Karen Putzer.Talijanka je bila brža za 37 stotinki sekunde, te ostvarila drugu pobjedu u nizu nakon trijumfa u Val d'Isereu. Putzer se novom pobjedom probila na prvo mjesto u poretku veleslalomašica ispred Janice, te na drugo mjesto u ukupnom poretku sa velikih 336 bodova zaostatka za hrvatskom skijaškom primadonom.

Slika 2 od 3.

Treće mjesto podijelile su mlada i talentirana Austrijanka Nicole Hosp i još jedna Talijanka Denise Karbon. Drugoplasirana iz prve vožnje, Brigitte Obermoser, nije izdržala pritisak nastupa pred svojim navijačima i na kraju je završila nastup na petom mjestu. Švicarka Sonja Nef, do danas vodeća u poretku veleslalomašica, podbacila je u drugom "laufu" i sa četvrtog pala na deveto mjesto.

Ana Jelušić i Nika Fleiss nisu uspjele izboriti drugu vožnju, Ana je bila 56., a Nika 60. od 67 skijašica koje su završile prvi nastup. Razlog njihovog nešto lošijeg nastupa su visoki startni brojevi, te razrovana i teška staza, gotovo uništena povećanom temperaturom.

Najbolja ilustracija uvjeta na stazi su Janičine riječi: "Staza je k'o vinograd, ali voziti se mora".