Kup Hrvatske: Azena i Mladost izborile finale

Maja Zrnčić • nedjelja, 02.02.2003.

Odbojkašice velikogoričke Azene i zagrebačke Mladosti izborile su ulazak u finale Kupa Hrvatske. Zagrebčanke su ispustile prvi set protiv Rijeke, no nakon toga bez većih poteškoća osvajaju sljedeća tri, dok je Azena, očekivano lako pobijedila ekipu Pule.

U prvoj polufinalnoj utakmici hrvatskog odbojkaškog kupa za žene, Mladost je svladala ekipu Rijeke KWSO rezultatom 3:1, osiguravši tako mjesto u završnici natjecanja. Iako se na početku činilo da Rijeka može biti nezgodan protivnik, Mladost je nakon prvog izgubljenog seta (23:25), potpuno preuzela kontrolu igre, ne dopustivši Riječankama da im u nastavku ozbiljnije zaprijete (25:17, 25:20, 25:18).

Kod Mladostašica u igri se osobito iskazala Jelena Tjurina sa 16 osvojenih poena, te Zrinka Zuanović sa 12. Ekipi Rijeke nadu su davale Sanja Popović (12) i Ivana Miloš (9).

Drugo polufinale, čiji je početak bio odgođen 45 minuta (zbog rukometnog prvenstva), nije donijelo mnogo uzbuđenja, a niti privuklo mnogo gledatelja (vjerojatno jer se rukometna utakmica nepredviđeno odužila). Domaća ekipa Azene (pre)lako je svladala gošće iz Pule rezultatom 3:0. Velikogoričanke su odmah na početku nagovijestile da misle ozbiljno, osvojivši prvi set 25:16. U drugom setu ekipa Pule je bila nadomak osvojenog seta (vodile su 23:20), no Azena se, predvođena odličnom Sennom Ušić, vratila u igru te osvojila i drugi set (26:24). U završnici Puljankama je popustila koncentracija, te je ekipa Azene lako privela utakmicu kraju, svladavši protivnice 25:13.

Uvijek razigrana Senna Ušić postigla je 19 poena, dok je gošče iz Pule svojom igrom "vadila" Mamić sa 16 postignutih poena.

Danas se u 13,30 igra susret za treće mjesto, između Rijeke KWSO i Pule IB, dok finalna utakmica, u kojoj će se sastati Azena i Mladost, počinje u 16 sati.

Mladost - Rijeka KWSO 3:1 (23:25, 25:17, 25:20, 25:18)