Rijeka KWSO bolja u gradskom derbiju, Čakovčanima maraton

Igor Dragozetić • subota, 08.03.2003.

Riječka Dvorana Mladosti danas je bila poprištem dvoje odbojkaških susreta 17. Kola. U prvome sastale su se odbojkašice Rijeke KWSO i Drenove, dok su nešto kasnije na parket izašli odbojkaši Rijeke i Čakovca.

Iako je iz tabora Drenove najvaljeno kako se neće lako predati, štoviše, da će pružiti odličan otpor s obzirom na dva igračka pojačanja, meč protiv Rijeke trajao je samo 57 minuta. U prvome setu neizvjesnost je trajala prvih 15 poena (8:7), no nakon toga "starije" Riječanke počinju igrati ozbiljnije te je ubrzo na semaforu stajalo 16:8. Prva dionica susreta završena rezultatom 25:16. Drugi izabranice Ilije Matića konstantno su zaostajale tri do četiri poena, no serijom u samoj završnici Rijeka KWSO s 22:18, dolazi do 25:18. Posljednji set domaća ekipa započinje furiozno serijom 6:0. Drenova je uspjela doći na tri poena zaostatka (11:14), no za više od toga snage nisu imale. U redovima Rijeke KWSO najzapaženija je bila Sanja Popović, dok je epitet najbolje igračice Drenove zaslužila, novopridošla,Katie Sherwood.

Susret između odbojkaša Rijeke i Čakovca poprimio je maratonske razmjere. Riječani su odlično počeli i ubrzo došli do pet poena viška (11:6). Gosti se vraćaju i dolaze do izjednačenja koja su označila napetu završnicu prvog seta. Domaćini propuštaju prvu set loptu na 24:23, ali zato realiziraju prvu sljedeću prigodu za 26:24. Drugi set bez imalo problema, opet odlazi na stranu Rijeke. 25:18 nagovještavalo je kako bi ovaj meč mogao biti riješen u tri seta, ali Čakovčani nisu mislili tako. U trećem setu konstantno su vodili, a nakon 10:8 progresivno su počeli povećavati svoju prednost koja je na kraju iznosila šest poena (25:19). Četvrta dionica pokazala se presudnom. Momčadi su bile izuzetno izjednačene o čenmu govori i 12 rezultatskih egala u tome setu. Rijeka je "pukla" pri rezultatu 21:21, gosti čine seriju 3:0, te koriste drugu set loptu za 25:22. Nakon takvog povratka psiholška prednost bila je apsolutno na stranu gostiju, čemu u prilog govori i fantastični početak odlučujućeg seta. 8:0 uništilo je sve nade Riječane, koji su uspjeli doći do -3 (8:11), ali to je bio njihov maksimum. Nakon 96 minuta igre Čakovec je došao do pobjede.

Rijeka KWSO - Drenova 3:0 (25:16, 25:18, 25:20)
Rijeka - Čakovec 2:3 (26:24, 25:18, 19:25, 22:25, 10:15)