Milas (50, 11m, Mrzlečki)
Lalić (65)
Nižetić (39) - trener
Igrač utakmice: Silvije Čavlina

U 5. kolu HNL-a Hrvatski dragovoljac je teško izvukao tri boda u susretu sa Šibenikom. Lijepo vrijeme i vrlo dobar teren garantirali su navijačima kluba iz Sigeta zanimljivu utakmicu, a na kraju i veselje zbog pobjede od 2:1.

Za svaku loptu se trebalo izboriti (Snimio: Bojan Brčić)

U samom startu utakmice obje ekipe su silovito krenule, ali ipak je premoć imao prvoligaš iz Sigeta. Sa dva kornera u prve dvije minute "Žuti" je tražio gužvu u šesnaestercu, ali nažalost tri tisuće prisutnih navijača, rezultat je ostao 0:0. No kako gosti ne bi ostali dužni pobrinuo se Matas, koji je glavom sa 5 metara pucao u prečku, a drugi puta pored vratiju Čavline.

U 11. minuti, nakon grubog prekršaja nad Nekret-Katićem, Bračun je primoran obaviti prvu izmjenu, u igru je ušao igrač sa brojem tri, Andračić. Tek u 23 minuti Šibenčani su izborili svoj prvi korner, nažalost bez uspješnog završetka. A onda u 31. minuti Bračuna i njegovu momčad snašla je još jedna nezgoda, Prosinečki se počeo hvatati za mišić i to je bio kraj njegova nastupa, umjesto njega u igru je ušao Gulić.

U 35. minuti, nakon izvedenog slobodnog udarca Miletića, nastala je gužva u šesnaestercu te je lopta pogodila Bakulu u ruku. Sudac je odmah pokazao na bijelu točku, a precizni izvođač najstrože kazne bio je Marin Lalić. Tako je Dragovoljac od 37. minuti stekao prednost od 1:0.

Dvije minute kasnije na šibenskoj klupi još se nisu smirile emocije. Nižetić, trener gostiju, prigovarao je sucu te nogom udario u kantu s vodom uz travnjak, na što je sudac reagirao tako što mu je pokazao put prema slačionici. Iz prvog poluvremena valja spomenuti još samo žuti karton Puljića zbog povlačenja ispred svog šesnaesterca.

U drugom poluvremenu, od prve minute u sastavu Šibenika zaigrao je Vuković umjesto Vincelja. Prvu ozbiljniju priliku u drugom djelu imali su Šibenčani, odnosno Krpan koji, je sa 20 metara fenomenalno pucao, ali raspoloženi Čavlina još bolje brani.

U 50. minuti u kaznenom prostoru srušen je Mrzlečki, a sudac Bebek pokazuje na bijelu točku. Žuti karton zarađuje Andračić, a Milas svladava Čavlinu za 1:1.

Bedeković zakasnio zaustaviti Petričevića (Snimio: Bojan Brčić)

U 56. minuti domaćin izvodi i zadnju moguću izmjenu, umjesto Miletića u igru ulazi Vujić. U 65. minuti Lalić ruši Miletića, te zarađuje žuti karton. U 76. minuti Šibenčani mijenjaju Matasa za Karabega. U 78. minuti domaći imaju najizgledniju priliku drugog dijela, na Miletićev centaršut Petričević glavom puca, ali lopta ide pored gola.

U 84. minuti Petričević natrčava na jedan centaršut te loptu šalje iza leđa Bulata, za konačnu pobjedu od 2:1. Zbog pretjerane radosti, minutu kasnije sudac mu pokazuje opomenu, žuti karton.

Šibenčani su na kraju imali još jednu priliku koju nisu iskoristili, u 90. minuti indirekt Čavline, koji kasnije zbog prigovora dobiva žuti karton, a Šibenčani pogađaju živi zid.

Sve u svemu, navijači Dragovoljca mogu biti ponajprije zadovoljni sa osvojena tri boda a onda s utakmicom koja je na trenutke bila zanimljiva. Prema mišljenju publike, a i novinara, sudac Bebek nije dobio zadovoljavajuću ocjenu zbog svoje neodlučnosti i previda nekih spornih trenutaka. Na odlasku sa "stadiona" susreli smo i "18 000 000 DM", odnosno reprenzetativca Igora Bišćana, koji je također pratio susret 5. kola u Sigetu.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312