NHL: Torontu pobjeda u Raleighu

Tomislav Pacak • četvrtak, 30.01.2003.

Slika 1 od 1.

Branitelji naslova pobjednika istočne konferencije, Carolina Hurricanesi, u posljednje vrijeme nisu ni sjena prošlogodišnje momčadi - Canesi su sinoć protiv Toronta izgubili po osmi puta u posljednjih devet domaćih utakmica, i ulazak u doigravanje će biti vrlo težak zadatak za momčad iz Raleigha. Toronto je do pobjede predvodio Mats Sundin, strijelac dva pogotka s igračem više, a nakon što je Jon Hlavac nakratko učinio utakmicu zanimljivijom, tri minute prije kraja Alexander Mogilny donio je ponovno dva gola prednosti Maple Leafsima. U posljednjoj minuti Ron Francis je uspio s igračem manje smanjiti na 2:3, ali više od toga Hurricanesi nisu mogli. Ed Belfour obranio je 25 udaraca za pobjednike, a interesantno, i Belfour i Sundin odlučili su ne nastupiti na All-star utakmici zbog - ozljeda.

NHL, srijeda 29. siječnja: Carolina - Toronto 2:3; Dallas - Calgary 4:1; Edmonton - Minnesota 5:1; Anaheim - Ottawa 3:2;