Odbojkašima Mladosti 11., odbojkašicama 6. Kup Hrvatske

Danijel Kavelj • nedjelja, 02.02.2003.

Odbojkaši Mladosti osvojili su po jedanaesti put Kup Hrvatske pobijedivši u vrlo zanimljivom finalu momčad Osijeka rezultatom 3:2 (25:21, 25:14, 21:25, 27:29, 15:13). Iako se nakon prva dva seta činilo da će "mladostaši" vrlo brzo riješiti pitanje pobjednika, Osječani se "dižu iz pepela" i na krilima Zolote, koji je prve dvije dionice prosjedio na klupi, izjednačavaju omjer. U odlučujućem petom setu Zagrepčani ostvaruju presudnu prednost od 11:8, te zaključuju utakmicu preko danas briljantnog Sikirića za krajnjih 15:13.

Do 6. naslova u Kupu Hrvatske stigle su i odbojkašice Mladosti, koje su s 3:0 u setovima pobijedile velikogoričku Azenu.

Mladost - Osijek 3:2 (25:21, 25:14, 21:25, 27:29, 15:13)
Odbojkaški dom Bojan Stranić. Gledatelja: 200. Suci: Zamaklar (Belišće), Medač (Rijeka).
Mladost: Ramadža 5, Momić 1, Baotić, D. Nojić 14, Sikirić 36, Steinocher, Vulin 10, Radošević 1, Zelić , Kovačević 17, Jureša (L), Ž. Nojić.
Trener: Leo Barić.
Neprisiljene pogreške: 32
Osijek: Mijić 1, Celan 12, Paun 2, Demirović 15, Pelin, Jurić 4, Mrkonjić 3, Filipović, Zolota 14, Družinić (L), Puljić 4, Živković 12.
Trener: Marko Jazvić.
Neprisiljene pogreške: 28

U utakmici za treće mjesto odbojkaši Karlovca svladali su Riječane s 3:1 (27:25, 23:25, 25:18, 25:19). Nakon prva dva izjednačena seta, koja su otišla na obje strane, u trećoj i četvrtoj dionici proigrao je napad Karlovčana, predvođen odličnim Hanžićem i Zimakijevićem, za koje odbojkaši Rijeke nisu pronalazili rješenja.

Karlovac - Rijeka 3:1 (27:25, 23:25, 25:18, 25:19).
Odbojkaški dom Bojan Stranić. Gledatelja: 200. Suci: Vedriš i Hranić (Zagreb).
Karlovac: Mudrovčić 5, Tomljenović (L), Blauhorm 2, Weber, Jakšić 9, Belan, Radočaj 3, Hanžić 25, Zimakijević 13, Andrić 1, Staradanov, Butorac 14.
Trener: Drago Gojak.
Neprisiljene pogreške: 29
Rijeka: Jurić 3, Ostrogović, Miletić 16, Lončarević, Srboč 2, Bradić, Pečenković 9, K. Tomić 16, Knez, Ružić 2, Medač 1, Škundrić (L), I. Tomić 9.
Trener: Velimir Liverić.