Mladost osvojila kup

Maja Zrnčić • ponedjeljak, 03.02.2003.

Odbojkašice Mladosti pobijedile su domaću ekipu Azene u finalu hrvatskog odbojkaškog kupa za žene rezultatom 3:0 u setovima. Iako ovakav rezultat naizgled pokazuje da je Mladost lako svladala Azenu, to ipak nije bilo tako, jer je utakmica cijelo vrijeme bila prilično neizvjesna. U prva dva seta vodstvo se stalno smjenjivalo, a najveća razlika bila je četiri poena. U odlučnim trenucima iskusnija ekipa Mladosti se bolje snašla te je prvi set dobila 26:24.

U drugom setu mogli smo vidjeti sličnu situaciju; "mladostašice" osvajaju set s minimalnom razlikom, 25:23. I u trećem setu vodi se neizvjesna borba, te je nekoliko minuta prije kraja rezultat 21:19 za Mladost, koja tada preuzima kontrolu nad igrom te okončava susret pobjedom (25:20).

Ilijana Dugandžić (12 poena) i Jelena Tjurina (11) najviše su pridonijele Mladosti u osvajanju kupa, a ni zdušna potpora prepunog gledališta nije pomogla Mariji Novosel (13) i Senni Ušić (11) da dovedu svoju ekipu do toliko željene i očekivane pobjede.

Azena - Mladost 0:3 (24:26, 23:25, 20:25)
Velika Gorica. Dvorana srednjoškolskog centra. Gledatelja: 1300.
Azena Solidum Žužić: Ušić 11, Buđa 8, Štefančić, Bašić, Reščić 3, Rendulić 7, Marija Novosel 13, Avlijaš 2, Marijeta Novosel, Rečić, Bogović (L).
Mladost: Zuanović 10, Gotovac, Mihaljević (L), Poparić, Škegro, Dugandžić 12, Ščerbakova 4, Barun 9, Čeko, Tjurina 11, Dobrić, Borčić 2.