Kjus vodeći nakon kombinacijskog spusta

Maša Babić • četvrtak, 06.02.2003.

Norvežanin Lasse Kjus zauzeo je prvo mjesto u kombinacijskom sputu na Svjetskom prvenstvu u St. Moritzu. Na tehnički vrlo zahtjevnoj stazi Kjus je «ugrabio» svoju priliku i uspio ostaviti jednog od najvećih favorita Kjetil Andre Aamodta iza sebe te jedini u ovoj utrci ostvariti vrijeme ispod minute i 50 sekundi (1:49.16). Aamodt je zauzeo treće mjesto, a na drugo se «ugurao» Slovenac Andrej Jerman. Bodren domaćom publikom Bruno Kernen zauzeo je 4. mjesto. U borbu za medalju ubacio se i slalomaš Benjamin Raich ostvarivši odlično 9. vrijeme. Inače, Raich je u ovoj disciplini osvojio broncu na Olimpijskim igrama u Salt Lake Cityju. Bode Miller, jedan od favorita, došao je tek do 17. mjesta čime je vjerojatno izgubio priliku za osvajanje medalje. Michael Walchhofer, pobjednik kombinacije ovogodišnjeg Svjetskog kupa u Kitzbuehelu, ostvario je 6. vrijeme.

Sve oči su trenutno uprte u Aamodta od kojeg se očekuje 4. uzastopni naslov svjetskog prvaka u kombinaciji. Po prvi puta Aamodt je kombinacijski svjetski prvak bio 1997. u Sestrieresu, zatim 1999. u Vailu i 2001. u St. Antonu.

Početak utrke obilježili su problemi sa lošim vremenom zbog čega su organizatori razmišljali o odgađanju utrke. Na startu je vidljivost bila slaba, a i mjestimični naleti vjetra prijetili su ometanju spusta, no on je ipak održan iako sa desetak minuta zakašnjenja. Prva vožnja kombinacijskog slaloma na rasporedu je u 13, a druga u 15 sati.