Skeleton, SP: Pokos 24. u Naganu

Maša Babić • nedjelja, 16.02.2003.

Jedini hrvatski reprezentativac u skeletonu Ivan Pokos završio je dvadeset i četvrti u konkurenciji od 27 natjecatelja na Svjetskom prvenstvu u Naganu.

Jučer je Pokos u prve dvije vožnje startao kao 26. i također završio na 24. mjestu na kojem se zadržao i drugog dana kada je održana još jedna vožnja dok se ona zadnja nije održala zbog gustog snjega.

Prva tri mjesta bila su zauzeta za sjevernoamerički kontinent pa je tako pobjedio Kanađanin Jeff Plain sa vremenom 1:49.84, a drugi i treći su bili reprezentativci SAD-a Chris Soule (1:50.36) i Brady Confield (1:50.95). Pokos je ostvario vrijeme 1:56.33 i zaostao za pobjednikom 6 sekundi i 49 stotinki. Australac Shaun Boyle jedini je diskvalificiran.