Zadar - Pomorac: Pomorac šokirao Zadrane

Bruno Pilon • subota, 22.02.2003.

U derbiju začelja 18. kola hrvatske nogometne lige između Zadra i Pomorca slavili su nogometaši iz Kostrene i tako Zadranima uzvratili punom mjerom za poraz u prvom dijelu natjecanja. Pomorac je ostvario tek drugu prvenstvenu pobjedu i s velika se tri boda pomaknuo sa posljednjeg mjesta, prepustivši ga Šibeniku, a današnjem se protvniku približio na samo dva boda razlike.

Bila je to uzbudljiva utakmica u kojoj su gledatelji vidjeli pet golova, a veselje im je već u prvoj minuti donio Dalibor Nedić, koji je bio precizan nakon ubacivanja Suraća. Nogometaše Pomorca nije zbunilo i obeshrabrilo rano vodstvo Zadrana i već u desetoj minuti došli su do izjednačenja. Nakon udarca iz kuta kojeg je izveo Dunković i pogrešne procjene vratara Rogića, glavom je mrežu domaćina pogodio Ratko Kremenović.

U 23. minuti kreatori izjednačujućeg pogodka ponovo su bili na djelu i donijeli potpuni preokret i vodstvo Kostrenjanima. Dunković je ubacio u šesnaesterac, ovoga puta iz slobodnog udarca, a Ratko Kremenović je ponovo bio na pravome mjestu. Do kraja prvog dijela gosti su nastojali smiriti igru, a Zadrani nikako nisu uspjevali povezati svoje redove.

Istim slabašnim tempom nogometaši obje ekipe nastavili su i u drugom poluvremenu, sve do 70. minute, kada su gledatelji vidjeli lijepo i precizno dsvostruko proigravanje Suraća i strijelca izjednačujućeg gola Velimira Brašnića.

Kada su svi akteri utakmice mislili da će ona završiti neodlučeno 2:2, na scenu je stupio igrač s klupe i zimsko pojačanje Pomorca Ivica Karabogdan. On je u samoj završnici utakmice jednu "ničiju" loptu ugurao u gol i donio potpuni uspjeh Kostrenjanima.

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541
8Istra 1961 3636:54-1841