Engleska: Arsenal "pobjegao" Manchesteru

Tomislav Pacak • subota, 22.02.2003.

Nakon male pauze zbog FA Kupa danas je nastavljeno englesko nogometno prvenstvo, a 28. kolo po dobrom će pamtiti navijači Arsenala - "topnici" su uvjerljivo slavili protiv Manchester Citya, a kako se Bolton ponovno pokazao "penicilinom" za Manchester United, aktualni prvaci pobjegli su na pet bodova razlike...

Prvu utakmicu dana odigrali su na Reebok stadionu Bolton i Manchester United, a gosti su nastavili svoj niz neuvjerljivih i slabih nastupa. Bolton je bio puno bolja momčad kroz cijelu utakmicu, i zasluženo je poveo golom Brune N'Gottya u 61. minuti. Ipak, United je uspio zadržati kakav-takav priključak s Arsenalom golom Ole Gunnara Solskjaera u posljednjoj minuti susreta. Bolton je tako nastavio niz dobrih igara protiv Manchestera, osim ovog remija zabilježili su i pobjede na posljednja dva gostovanja na Old Traffordu.

Loš dan za grad Manchester upotpunila je fantastična predstava Arsenala protiv Citya, konačnih 5:1 dovoljno svjedoči o snazi Wengerove momčadi koja je u ovom kolu potvrdila da je kandidat broj jedan za naslov prvaka. Već nakon 19 minuta na semaforu je svijetlilo 0:4, strijelci su redom bili Bergkamp, Pires, Henry i Campbell, da bi u drugom dijelu Patrick Vieira dodao još jedan pogodak. Nicolas Anelka spasio je ono malo časti što se moglo spasiti golom za 1:5 u 87. minuti.

U bitku za naslov mogao bi se uključiti i Newcastle koji je zabilježio sjajnu 3:0 pobjedu u Leedsu na krilima Kierona Dyera (dva gola) i kapetana Alana Sherarea. "Svrake" imaju tri boda manje od Manchester Uniteda, ali i utakmicu manje te bi se eventualnom pobjedom izjednačili s Unitedom na drugom mjestu ljestvice.

Chelsea je kod kuće izgubio od Blackburna, potvrdivši da ni ove sezone neće kandidirati za sami vrh Premiershipa. Svi golovi pali su u posljednje četiri minute - Dwight Yorke i David Dunn bili su strijelci za Roverse, dok je Jimmy Floyd Hasselbaink bio strijelac za domaćine, koje je, mora se istaći, sudac poprilično namučio ovog popodneva. To se posebno odnosi na Marija Stanića koji je igrao do 65. minute, i to vrlo dobro, no arbitar mu je iz nejasnih razloga stalno prijetio, dao mu i žuti karton pa je Stanića Ranieri morao ranije zamijeniti (prilikom čega je Super Mario dobio veliki, zasluženi pljesak).

Southampton je pogotkom Jamesa Beattijea dugo vodio na Goodisonu protiv Evertona, da bi Tomas Radzinski kreirao preokret u posljednjim minutama - u 83. minuti napadač Evertona iskoristio je dodavanje Waynea Rooneya za izjednačenje, da bi u posljednjoj minuti bio i strijelac za sva tri boda. Middlesbrogh je predvođen dvostrukim strijelcem Chrisom Riggotom bio uspješniji sa 3:1 od Sunderlanda čime je poprilično "smračio" atmosferu na Stadionu Svijetla.

Premiership, 28. kolo: Sunderland - Middlesbrough 1:3; Bolton - Manchester United 1:1; Everton - Southampton 2:1; Charlton - Aston Villa 3:0; Chelsea - Blackburn 1:2; Leeds - Newcastle 0:3; Manchester City - Arsenal 1:5;

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541
8Istra 1961 3636:54-1841