Val di Fiemme: Nakon odličnog početka Skari bolesna

Maša Babić • nedjelja, 23.02.2003.

Početak Svjetskog prvenstva u nordijskim disciplinama počeo je očekivanom žetvom medalja Norvežanke Bente Skari.

Na 10 km i 15 km klasično osvojila je zlatne medalje ostvavivši iza sebe Estonku Kristinu Smigun, no jučer se Skari iznenada razbolila i nije nastupila u disciplini 2x5 km (klasično i slobodno) što je otvorilo vrata Estonki koja je uzela zlatnu medalju.

Od naših reprezentativaca do sada je najbolji rezultat ostvarila Maja Kezele 57. mjestom na 10 km klasično zaostavši za Skari 7 minuta i 5 sekundi. U disciplini 2x5 km (klasično i slobodno) Kezele je zauzela 59. mjesto.

U muškoj konkurenciji na 30 km klasično dominirali su Norvežani pa je tako pobjedio Thomas Alsgaard dok su se hrvatski reprezentativci natjecali tek na 15 km klasično gdje 68. mjesto zauzeo Denis Klobučar, 78. Damir Jurčević, a 79. Alen Abramović. Zlato je uzeo Njemac Axel Teichmann. U disciplini 2x10 km (klasično i slobodno) pobjedio je Šveđanin Per Elofsson, a Denis Klobučar bio je 66.