Liga prvaka: Roma iznenadila Valenciju

Tomislav Pacak • srijeda, 26.02.2003.

Četiri utakmice 4. kola drugog kruga Lige prvaka u skupinama A i B nisu ponudile spektakl na koji smo navikli, postignuto je sedam golova, a dvije utakmice završile su bez pogodaka.

Iznenađenje večeri priredila je Roma pobjedom na Mestalli protiv Valencije vrativši se tako u igru za četvrtfinale, a isto je učinio i Newcastle pobjedom nad Bayerom. Nama je utjeha novi pogodak Marka Babića za "Apotekare"...

Dvije utakmice koje su prošlog tjedna oduševile publiku i nogometne stručnjake nisu bile na istoj visini večeras. Inter i Barcelona su nakon vatrometa prilika na Nou Campu odigrali relativno mirnu i dosadnu utakmicu na San Siru, a remi bez golova više je zadovoljio goste koji su gotovo osigurali četvrtfinale, dok Inter sada očekuje utrka s Newcastleom. Iako im je prekinuta rekordna serija pobjeda u Ligi prvaka, Španjolci se sigurno zadovoljni vraćaju u Barcelonu.

Newcastle je i drugi puta u šest dana slavio sa 3:1 protiv Bayera, ovoga puta na krilima kapetana i trostrukog strijelca Alana Shearera. Shearer je bio precizan glavom u 5. minuti, iz blizine u 11. minuti i iz kaznenog udarca u 36. minuti, dok je čast Leverkusena spasio Marko Babić lijepim pogotkom 17 minuta prije kraja. Babić je inače u igru ušao na početku drugog poluvremena, dok je Boris Živković igrao od 29. minute.

Nakon "ljepotice" na Highburyu, Ajax i Arsenal odigrali su malo mirniju utakmicu na Areni o čemu svjedoči i podatak o tek četiri udarca na gol u cijelom dvoboju. Još uvijek ozljedama prorijeđeni Ajax na trenutke je impresivno skrivao loptu "topnicima", iako su i Englezi znali dobro prijetiti preko Henrya i društva iz napada. Ovako su obje momčadi zadržale realne šanse za prolazak dalje, a situaciju u skupini u potpunosti je zakomplicirala Roma slavljem na Mestalli.

Valencia je neosporno dominirala cijelu utakmicu, no Talijanima se morala priznati izvanredna učinkovitost. Povratak Francesca Tottija preporodio je Capellovu momčad - kapetan Rome postigao je dva gola i namjestio treći (Emersonu) te je Roma u samo 12 minunta prvog dijela riješila utakmicu i nanijela prvi domaći poraz Valenciji od kad je počela Liga prvaka.

Rezultati i strijelci, 4. kolo:
Skupina A: Inter - Barcelona 0:0 (0:0); Newcastle - Bayer 3:1 (3:0) (Shearer 5, 11, 36; Babić 73);
Skupina B: Ajax - Arsenal 0:0 (0:0); Valencia - Roma 0:3 (0:3) (Totti 24, 30, Emerson 36)

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541
8Istra 1961 3636:54-1841