Bjorndalen i Becaert pobjednici u sprintu

Branimir Korać • nedjelja, 16.03.2003.

Norvežanin Ole Einart Bjorndalen i Francuskinja Sylvie Becaert prvi su pobjednici na Svjetskom prvenstvu u biatlonu koje se održava u Khanty-Mansiysku. Bjorndalen i Becaert slavili su u sprintu. Norvežanin, četverostruki olimpijski pobjednik, bio je nedodirljiv od samog početka utrke. Vrlo precizan u gađanju i najbrži na stazi, ostavio je suparnike na pristojnoj udaljenosti i utrka se pretvorila u borbu za drugo mjesto jer je prvo već bilo rezervirano. Do srebra je došao Nijemac Rico Gross, 50 sekundi iza Bjorndalena, a 2,4 sekunde ispred trećeplasiranog Čeha Zdeneka Viteka.

Unatoč jednom promašaju, vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa, Francuskinja Sylvie Becaert, uvjerljivo je slavila u ženskom sprintu, ostavivši drugoplasiranu Ukrajinku Olenu Petrovu 26,9 sekundi iza sebe, dok je trećeplasirana Čehinja Katerina Holubcova utrkulu završila s 32,7 sekundi zaostatka za pobjednicom. Najneugodnija iznenađenja dana predstavljaju Francuz Raphael Poiree, branitelj naslova, koji je sredinom utrke odustao, te olimpijska pobjednica Nijemica Kati Wilhelm. Kati je uspjela napraviti “nemoguće”, promašila je svih šest meta i utrku završila na tek 37. mjestu.