Gross i Glagow "dosprintali" do zlata

Branimir Korać • nedjelja, 16.03.2003.

Njemački biatlonac Rico Gross osvojio je zlatnu medalju na 12,5 kilometara na Svjetskom prvenstvu u biatlonu. Gross je nakon jučerašnjeg drugog mjesta u sprintu startao kao drugoplasirani s 50 sekundi zaostatka za vodećim Norvežaninom Ole Einar Bjorndalenom. Bjorndalen je vidno umoran nakon jučerašnje utrke, završio tek na osmom mjestu što je iskoristio Gross i unatoč dva promašaja došao na prvu poziciju. Srebro je uzeo norveški biatlonac Haarvard Hanevold s zaostatkom od 12 i pol sekundi za Grossom, dok je treći bio Finac Paavo Puurunen koji je za pobjednikom zaostao 56 sekundi.

Slična situacija dogodila se i u utrci biatlonki. Osvajačica zlata u sprintu, Francuskinja Sylvaine Becaert prokockala je 27 sekundi prednosti ponajviše zahvaljujući lošem prvom gađanju kada je promašila čak pet meta što ju je na kraju bacilo tek na petu poziciju. Do zlata je došla jučer desetoplasirana Glagow koja je veliku bitku vodila s Bailly koja je ipak utrku završila kao drugoplasirana nakon foto-finiša. Treću poziciju i prvu medalju domaćinu prvenstva Rusiji donijela je Svetlana Ishmouratova.