Hrvatska izgubila dvije utakmice protiv Velike Britanije

Maša Babić • petak, 11.04.2003.

Ususret Svjetskom prvenstvu u hokeju Hrvatska je u Ledenoj izgubila dvije utakmice protiv Velike Britanije. Prva je odigrana u srijedu (9. 4.), a rezultat je bio 1:3. Jedini gol za Hrvatsku u prvoj trećini postigao je Daniel Plahutar. Hrvatska se dobro nosila sa Britancima sve do treće trećine kada su gosti izjednačili, a zatim u posljednje dvije minute došli do pobjede.

U toj utakmici Hrvatska reprezentacija je ostavila dobar dojam i nadu da se Britanci mogu pobjediti, no u drugoj utakmici odigranoj dan kasnije raspoloženje je malo splasnulo. Utakmicu su obilježila loša dodavanja i često izgubljene pločice hrvatske reprezentacije, a konačan rezultat je bio 0:4. Britanci su ovaj put djelovali uigranije, a hrvatska reprezentacija nije iskoristila ni svoju brojčanu nadmoć kada je u drugoj trećini nekoliko minuta igrala sa dva igrača više. Bilo je i nekoliko žestokih okršaja kada su suci morali intervenirati i razdvajati igrače, a jedan je završio i izlaženjem iz igre hrvatskog reprezentativca Jačmenjaka sa ovratnikom. Prije početka samog prvenstva Hrvatska igra još jednu prijateljsku utakmicu 12. 4. sa Nizozemskom.