EP, kadeti: Rusiji naslov prvaka Europe

Danijel Kavelj • četvrtak, 17.04.2003.

Odbojkaši Rusije obranili su naslov kadetskih prvaka Europe. Oni su u finalnoj utakmici pobjedili reprezentaciju Poljske rezultatom 3:0, te tako zasluženo trijumfirali. Osim u drugom setu, kada su Poljaci dobrim blokom i prijemom priprijetili, ruski igrači su dominirali tijekom cijelog susreta, posebno u trećoj dionici, kada su vrlo brzo napravili prednost od deset poena i rutinirano zaključili meč.

Hrvati su, pak, neslavno završili natjecanje. U borbi za sedmo mjesto, svladali su ih odbojkaši Slovačke s 3:0, pa su tako svoj nastup okončali na posljednjoj poziciji, bez i jednog osvojenog seta.

Nizozemci su tijesnom pobjedom nad Češkom zauzeli peto mjesto, a Talijani su slavili u borbi za brončano odličje protiv selekcije Njemačke.

Plasman na Svjetsko prvenstvo, koje će se u srpnju održati na Tajlandu osigurale su reprezentacije Rusije, Poljske, Italije, Njemačke, Nizozemske i Češke.