Australcima "Dijamantna lopta"

Karlo Dževerlija • petak, 08.09.2000.

Završen je košarkaški turnir "Dijamantna lopta" u Hong Kongu. U finalu su se susrele olimpijske reprezentacije Jugoslavije i Australije. Slavili su Australci koji su upornom igrom (na poluvremenu gubili 7 razlike) stigli i prestigli vodstvo jednog od favorita za medalju na predstojećim Olimpijskim igrama. Krajnji rezultat bio je 78:71. Izvještaji govore kako je odlična obrana, a kao posljedica toga očajan šut jugoslavenske reprezentacije, glavni razlog što su Australci okončali drugo poluvrijeme s čak 14 koševa u svoju korist. Ova i nedavna pobjeda nad Italijom (utorak) potvrđuje priču o tome kako domaćini Olimpijskih igara imaju sjajnu reprezentaciju (Longley, Gaze i drugi) koja pritajeno planira medalju.