Prvi poraz Japanki

Danijel Kavelj • srijeda, 05.11.2003.

Nakon dana odmora ponajbolje svjetske odbojkašice nastavile su sa svojim natjecanjima na Svjetskom kupu. Na rasporedu je bilo četvrto kolo, a svakako treba izdvojiti prvi poraz domaćina, ekipe Japana od kojih su u četiri seta bile bolje Talijanke.

U ostalim susretima, Kubanke su, iako će rezultat sugerirati drugačije, dosta teško svladale europske prvakinje Poljsku s 3:0, žilav otpor su pružile i odbojkašice Dominikanske Republike, koje su tek u petoj dionici poklekle od favoriziranih Brazilki, dok su Kineskinje prepustile jedan set Turskoj.

Rezultati, 4. kolo:
SAD – Egipat 3-0, Koreja – Argentina 3-0, Italija – Japan 3-1, Kuba – Poljska 3-0, Brazil – Dominikanska Republika 3-2, Kina – Turska 3-1.
Poredak: Kina 8, SAD 8, Italija 7, Japan 7, Brazil 7, Kuba 6, Koreja 5, Turska 5, Dominikanska R. 5, Poljska 5, Argentina 5, Egipat 4.