Opet pobjeda Medveščaka

Damir Gluhak • utorak, 09.12.2003.

Medveščak je u susretu Interlige ponovio uspjeh iz Zagreba i u Ljubljani savladao slovenskog prvaka Olimpiju nakon izvođenja kaznenih udaraca sa 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0)...

Slika 1 od 2.

Junak pobjede u Tivoliju pred svega stotinjak gledatelja bio je sjajni golman Medveščaka Anže Ulčar. Poveli su "zmajčeki" u 27. minuti preko Terglava, kojem je asistirao Goličič. Izjednačio je Longauer u 45. minuti na asistenciju Chovaneca u situaciji kada je Medveščak imao igrača više na ledu. Domaći hokejaši su na kraju zadnje trećine imali više od jedne minute igrača više, ali im je sve pokušaje zaustavio njihov sunarodnjak Ulčar. Odlučujući penal pogodio je Šlamiar, ali je posao morao dovršiti Ulčar.

Trećom uzastopnom pobjedom Medveščak je napravio puno prema ulasku u doigravanje. Slijedeću utakmicu u Interligi Medveščak igra 14.12. na klizalištu Velesajam protiv vodeće momčadi lige Dwory SA Unia Oswiecim.