HRVATSKA - Slovenija 25:27

Bojan Poturica, Laura Novak • subota, 31.01.2004.

Reprezentacija Slovenije pobijedila je svjetske prvake u polufinalu Europskog prvenstva. Naša reprezentacija od pete minute bila je oslabljena za Petra Metličića kojega je Pajovič rukom pogodio u oko...

HRVATSKA - SLOVENIJA 25:27 (13:15)

HRVATSKA: Kelentrić, Šola, Kaleb 3, Sulić, Balić 5, Lacković 2, Zrnić 1, Vori, Dominiković, Džomba 12 (4), Valčić 2, Goluža (0), Špoljarić, Metličić
SLOVENIJA: Podpečan, Škof, Lapajne, Backović 2, Vugrinec 5 (2), Kastelic 1, Kavtičnik 6, Bedeković, Tomšić 4, Simonović 2 (2), Pajović 1, Ficko 3, Zorman 2, Lubej 1

Suci: Vakula, Ljudovik (Ukrajina)
7m: Hrvatska 5 (4), Slovenija 4 (4)
Obrane vratara: Kelentrić 8, Šola 6 - Podpečan, Škof, Lapajne 14

Nažalost naši rukometaši neće igrati u finalu. Dva su detalja bila ključna, Pajović je već u 5. minuti pogodio Metličića u oko i to je bio kraj utakmice za Peru te početak nastavka kada je Slovenija za samo pet minuta dva gola prednosti s poluvremena povećala na 18:13.

Slika 1 od 2.

Utakmica je loše počela, Goluža je u prvom napadu promašio sedmerac. Već u 5. minuti Hrvatska je ostala bez Metličića, ključnog igrača za napad i obranu. Nema riječi opravdanja za Pajovića, lopta je u tom trenutku bila barem 20-ak centimetara daleko od Metličićeve glave. Po meni čista namjera, smišljen potez. Červar do kraja nije uspio pronaći zamjenu u igri za Metličića. Probao je s Golužom, Valčićem i Zrnićem, kojeg je predugo držao na toj poziciji. Zašto nije probao i sa Špoljarićem? Istina, naši su rukometaši napravili previše grešaka u igri. Obrana je u prvome dijelu bila premekana, promašeno je previše "zicera".

Teško se bilo vratiti nakon što je Slovenija povela 18:13. Slovenci su odigrali vrlo borbeno, nosila ih je publika. Ukrajinski suci su s nekoliko odluka pokušali vratiti Hrvatsku u igru (sedmerci na Džombi i Baliću). Prva prilika bila je sredinom nastavka kada je Kaleb kod 20:17 pogodio stativu. Naši su fanatičnom borbenošću i Džombinim golovima (postigao je 4 u nizu) došli do gola manjka 12 minuta prije kraja. Nažalost nisu nikako uspjeli izjednačiti. "Mali" Kavtičnik kojemu je tek 19 godina je dva puta pogodio kada su naši došli na gol razlike. Pokušali su hrvatski rukometaši i košarkaškim presingom s igračem više u posljednjoj minuti oduzeti loptu i izjednačiti, ali je Ficko zapečatio utakmicu.

Umorni, i fizički i psihički, dočekuju utakmicu za 3. mjesto. Metličić neće igrati, možda ni Balić kojeg bole noga, ruka, leđa. Dansku su naši rukometaši pobijedili na ovom prvenstvu (26:25 u 2. kolu), a ponove li to sutra napravit će veliki podvig.