Bojan Purić • četvrtak, 14.09.2000.

Brazil - Slovačka 3:1 (1:1)
Brisbane, 14. 9. 2000.
Sudac: S. Micallef (Australija)

Strijelci: 0:1 - Poražik (26), 1:1 - Edu (30), 2:1 - Fabio Aurelio (68), 3:1 - Roger (90)

Brazil: Helton, Baiano, Fabio Bilica, Álvaro, Marcos Paulo, Fabio Aurelio, Ronaldinho (79. Lucas), Fabiano, Edu (89. Roger), Alex, Geovanni (87. Mozart). Izbornik: Wanderley Luxemburgo

Slovačka: Contofalsky, Cisovsky, Hlinka, Lerant, Krško, Kisel, Pančik (79. Barčik), Czinege, Slahor (76. Vyskoc), Petraš, Poražik (76. Drobnak). Izbornik: Dušan Radolsky

Brazilci su već od samog početka uzeli inicijativu u svoje ruke. U 20. minuti kapetan Brazilaca Alex snažno izvodi slobodni udarac prema vratima Contofalskog. Svi su već vidjeli loptu u mreži, ali ona je ipak prostrujala uz vratnicu.

U 26. minuti veliko iznenađenje. Andrej Poražik, nakon izvrsne asistencije Slahora, postiže pogodak za vodstvo Slovaka. Radost nije dugo trajala. U 30. minuti Ronaldo Assis, ili jednostavnije "Ronaldinho", čudesno "pronalazi" Alexa koji spušta loptu za Edua, koji sa ruba šesnaesterca postiže pogodak za poravnanje. Igra se otvorila, ali do kraja prve etape nije više bilo pogodaka.

U drugom poluvremenu tempo igre je pao. Igra se svela tek na pokoji pokušaj. Obrane su tijekom poluvremena postale propusnije, pa je bilo i više udaraca na vrata. U 23. minuti nastavka s lijeve strane probio se Fabio Aurelio, ubacio za Edua koji mu vraća loptu "u for". Aurelio je stigao sve do samog kraja igrališta i prizemno centrirao. Uklizao je Slovak Marian Cisovsky i preusmjerio loptu iza leđa iznenađenog Contofalskog. Brazil je poveo, ali i nastavio još žešće. Već u 72. minuti veliku prigodu propustio je Edu, strijelac prvog brazilskog pogotka na ovim Igrama. Vidjevši da gubi nadzor nad utakmicom, slovački izbornik Radolsky uveo je u igru tri nova igrača. Jedan od njih, Drobnak, uveo je živost u igru i u 80. minuti zamalo pogodio u rašlje Heltona. I brazilski stručnjak Luxemburgo uveo je nove igrače i nije pogriješio. Naime, vezist zanimljivog imena Mozart ubacio je s lijeve strane za Alexa koji je zatresao mrežu i stavio točku na "i" ove atraktivne utakmice.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913