Rukomet OI: Slovencima samo remi protiv Francuza

Marko Breljak • subota, 16.09.2000.

Rezultati

Skupina A: Njemačka – Kuba 30:22 (15:11), Jugoslavija – J. Koreja 25:24 (12:10), Rusija – Egipat 22:21 (15:7)

Skupina B Francuska – Slovenija 24:24 (9:11), Španjolska – Tunis 24:22 (12:10), Švedska – Australija 44:23 (23:12)

Svoj dio na Olimpijskim igrama započeli su i rukometaši. Na turniru sudjeluje dvanaest reprezentacija koje su podijeljene u dvije skupine. Sve reprezentacije odigrale su prve utakmice, a u njima smo dobili potvrdu da će rukometni turnir biti jedan od najinteresantnijih na cjelokupnim igrama. Jer svi favoriti su bili na teškim iskušenjima. Tako je u skupini A tek Njemačka zabilježila uvjerljivu pobjedu, dok su europske rukometne sile Jugoslavija i Rusija pobijedile sa samo jednim golom razlike najbolje momčadi Azije i Afrike, Južnu Koreju i Egipat.

U skupini B najuzbudljivija utakmica bila je ona koju su odigrali Francuzi i Slovenci. Nakon izjednačenog prvog dijela sa prednošću od dva gola na poluvrijeme su otišli Slovenci. U nastavku odlična utakmica, bolje kreću naši sjeverni susjedi i odlaze na 18:11. No tada za njih nastupa neshatljiv pad tako da je u napetoj završnici ostalo neriješeno, 24:24. U ostalim utakmicama, Španjolska je, također tijesno, svladala Tunis dok smo u susretu Šveđana i domaćina, Australije, vidjeli uvjerljivu pobjedu Skandinavaca i čak 65 golova.