Espanyol Osasuna 1:2
Oviedo Las Palmas 2:2
Rayo Vallecano Zaragoza 0:0
Valladolid Numancia 2:0

Ovo kolo je u Španjolskoj, za razliku od prošlog, bilo prepuno iznenađenja. Real Madrid je jedva izvukao bod, Barcelona je poražena u Baskiji, a Las Palmas, Villarreal i Osasuna su bili uspješni na gostovanjima kod renomiranih prvoligaša.

Kao i u utakmici Lige prvaka, protiv Sportinga, Real Madrid je dostigao dva pogotka prednosti. Nakon početnog vodstva Reala (Raul), Malaga je potpuno preuzela igru te je zahvaljujući dva pogotka Moville i jednom Agostinha, na poluvremenu bila u prednosti 3:1. U 60. minuti je na 3:2 smanjio Celades, a Gutti je u 82. minuti poravnao omjer na 3:3. Nešto kasnije je, na očaj domaće publike, Raul odglumio jedanaesterac, a sudac nasjeo i pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu izveo je Raul, ali je golman Malage obranio njegov slab udarac te donio svojoj momčadi zasluženi bod.

Izneđanje drugog kola španjolskog prvenstva je poraz Barcelone u Bilbau. No, nije se tako činilo u prvom dijelu kada je Kluivert na ubačaj Rivalda doveo Barcelonu u vodstvo. Athletic se vratio, te je pogocima iz dvaju jedanaesteraca poveo 2:1 u 64. minuti. Oba puta rušen je bio Etxeberria, a siguran izvođač Larrazabal. Dutruel je pri drugom penalu zaradio crveni karton. Nešto kasnije pocrvenio je i Urrutia, a pobjedu domaćinima donio je Francisco Yeste u sudačkoj nadoknadi.

Robert Jarni postigao je svoj prvi prvoligaški pogodak za španjolski Las Palmas. U remiju kod Ovieda Jarni je postigao prvi pogodak susreta i to iz jedanaesterca u 39. minuti. Naš reprezentativac je iz nama nepoznatog razloga zamijenjen u 61. minuti. Njegov klub je na gostovanju kod Ovieda vodio 2:1, ali je u posljednjoj minuti Danjou postigao pogodak za konačnih 2:2

Od ostalih naših igrača debi u dresu Alavesa zabilježio je Vlatko Đolonga odigravši cijelu utakmicu. Njegova momčad je izgubil na domaćem terenu od Villarreala sa 0:1. Nastupio je i Alen Peternac u utakmici bez golova koju su odigrali Rayo Vallecano i Alenova Zaragoza. Peternac je ušao u igru kao zamjena u 74. minuti.

Na vrhu ljestvice nalaze se Deportivo i Celta, a Rijekin protivnik u Kupu Uefa bio je uvjerljiv protiv Sociedada (4:1), pogocima Lopeza, Catanhe, Mostovoja i Jesulija.