OI 2000

OI: Glucks u finalu kajaka, dvojac bez polufinala

Ivan Varat • utorak, 19.09.2000.

Hrvatski kajakaš na divljim vodama Andrej Glucks plasirao se u finale u slalomu sa osvojenim 15. mjestom od ukupno 23 kajakaša što je dosada najveći olimpijski uspjeh divljevodaša, jer je i Danko Herceg vozio finale. Andrej je samim ulaskom u finale napravio veliko iznenađenje jer je na zadnjem EP-u odvozio vrlo loše. Glucks je prvu vožnju odvozio vrlo dobro i završio na 8. mjestu. no u drugoj vožnji napravio je neke pogreške, pa je i ulazak u finale bio pod upitnikom, no ipak je izborio borbu za medalju. Dvije finalne utrke voziti će se u srijedu na stazi Penrith, a ogroman uspjeh našeg kakajaša bio bio ulazak među 10 najboljih.

Hrvatski veslački par Ivan Jukić - Tihomir Jarnjević u dvojcu na pariće nisu uspjeli u repesažu izboriti polufinale OI tako da će u petak u C finalu završiti svoj nastup na igrama. Našem dvojcu dovljno je bilo jedno od prva tri mjesta za ulazak u poluzavršnicu, no oni su osvojili posljednje, četvrto mjesto s vremenom 6:43.60 minute. Hrvatski dvojac je, inače, od svih čamaca u repesažu imao ukupno jedanaesto vrijeme od 13 posada, a lošiji od njih bili su samo Kinezi Hua Lingjun i Liang Hongming (6:43.64), te Španjolci Mauricio Monteserin i Jaime Rios (6:46.50).