OI 2000

Gordan Kožulj osmi na 200m leđno

Boris Bilas • četvrtak, 21.09.2000.

Gordan Kožulj (dp)

Gordan Kožulj osvojio je osmo mjesto u finalnoj utrci na 200m leđno. Kožulj je plivao 1:59.38 što je za pola sekunde sporije od njegovog najboljeg rezultata isplivanog na europskom prvenstvu u Helsinkiju. Cijelu utrku Kožulj je bio oko petog i šestog mjesta da bi u zadnjih desetak metara popustio i završio kao posljednji. Olimpijski pobjednik s novim olimpijskim rekordom prema očekivanju je postao Amerikanac Lenny Kryzelburg s rezultatom 1:56.76. Dominaciju Amerikanaca u ovoj disciplini potvrdio je Aaron Peirsol s drugim mjestom, dok je novu medalju za Australce osvojio Matthew Welsh. S osmim mjestom Gordana Kožulja ne bi trebali biti razočarani jer do medalje je objektivno bilo nemoguće doći, a i sam nastup u finalu OI je veliki rezultat za hrvatski sport općenito.

Rezultati finala na 200m leđno: 1. L. Kryzelburg (1:56.76) OR, 2. A. Piersol (1:57.35), 3. M. Welsh (1:57.59), 4. O. Arnarson (1:59.00), 5. E. Merisi (1:59.01), 6. R. Florea (1:59.05), 7. R. Romero (1:59.27), 8. G. Kožulj (1:59.38).