Rukomet OI: Švedska i Rusija jedine neporažene

Davor Sajko • srijeda, 20.09.2000.

Nakon odigranog trećeg kola olimpijskog turnira za rukometaše ostale su samo dvije neporažene reprezentacije. U skupini je to reprezentacija Švedske, dok je bez poraza na prvom mjestu u skupini B Rusija. Šveđani su bez većih problema s devet pogodaka razlike savladali Tunis, kao što je i Slovenija zabilježila svoju prvu pobjedu s +13 protiv domaće reprezentacije Australije. Izjednačena je bila utakmica između Španjolaca i Francuza gdje je nakon 11:11 na poluvremenu na kraju slavila Francuska.

Rezultati, skupina A: Švedska - Tunis 27:18, Australija - Slovenija 20:33, Španjolska - Francuska 23:25
Poredak: Švedska 6, Francuska 5, Španjolska 4, Slovenija 3, Tunis 0, Australija 0

U skupini B Rusija je nakon -2 na poluvremenu uspjela smoći snage i u drugom dijelu preokrenuti rezultat u svoju korist protiv Južne Koreje. Kuba oslabljena neigranjem svojih ponajboljih igrača poražena je od Egipta, dok su Nijemci su savladali Jugoslavene s šest pogodaka razlike.

Rezultati, skupina B: Rusija - J.Koreja 26:24, Egipat - Kuba 29:26, Jugoslavija - Njemačka 22:28
Poredak: Rusija 6, Njemačka 5, Jugoslavija 4, Egipat 2, Južna Koreja 1, Kuba 0