Poredak: Lazio 6, Arsenal 6, Šahtjor 0, Sparta 0

Poredak: Valencia 6, Lyon 3, Olympiakos 3, Heerenveen 0

SKUPINA D
Sturm – Galatasaray 3:0
Monaco – Glasgow 0:1
Poredak: Glasgow 6, Galatasaray 3, Sturm 3, Monaco 0

U srijedu su odigrane utakmice Lige prvaka u skupinama A, B, C, D. Najdramatičnije je bilo na utakmicama Arsenala i Bayera, koje su obje završile rezultatom 3:2.

Nakon što je jučer Leeds odnio pobjedu, nakon niza loših igara i rezultata slično se dogodilo i “apotekarima”. Gosti su u Leverkusenu poveli 0:1 golom Andre Cruza izravno iz kornera već u 12. minuti. Bayerovi igrači se do poluvremena nisu oporavili od šok pogotka pa se na poluvrijeme otišlo sa prednošću gostiju. Ipak, nakon ubojitog pritiska domaćih u drugom poluvremenu, Ramelow je izjednačio u 65. minuti, a Brdarić u 73. donio prednost od 2:1 za Bayer. Asistent kod pogotka bio je Živković koji je osovoji loptu na sredini i precizno uposlio Brdarića, koji u maniri velikog strijelca prebacuje loptu preko natrčalog Scmeichela. Upravo je spomenuti dvojac kod Bayera bio najistaknutiji na utakmici i najzaslužniji za preokret Nijemaca. Daumova momčad nije posustajala pa je za 3:1 je pogodio Neuville u 77. minuti. Ipak, već u slijedećoj akciji je dosuđen jedanaesterac za goste nakon prekršaja Novotnya na Mpenzi. Siguran izvođač bio je Sa Pinto. To kao da je dalo krila Portugalcima koji su do kraja utakmice žestoko napadali, ali rezultat se nije mijenjao. U ovoj važnoj pobjedi za Bayer sudjelovali su od naših igrača, osim Živkovića, i Robert Kovač koji je odigrao cijelu utakmicu i Jurica Vranješ koji je ušao u igru u 88. minuti.

Arsenal je također gubio, protiv ukrajinskog Šahtjora i to sa uvjerljivih 0:2. Stijelac vodećeg gola za Šahtojor bio je Bakharev, nako što je lopta upućena iz slobodnog udarca odbijena od Piresa skrenula u gol. Samo tri minute kasnije, u 29. minuti Vorobei je završio jednu polukontru pogotkom za spektakularnih 0:2! Otežavajuća okolnost po Šahtjor bilo je isključenje za njihovog čistača Popova u 44. minuti. No to nije bilo zadnje uzbuđenje u prvom dijelu. Nakon sumnjivog prekršaja na Wiltordu, dosuđen je jedanaesterac za “topnike”, Henry je bio izvođač, ali je Virt na golu obranio njegov udarac. Ipak Wiltord je popravio njegovu pogrešku postignuvši gol nakon odbijene lopte. U nastavku ista slika, potpuna dominacija domaćih i Virt na golu, kao na streljani radi čuda. Gosti su vodili sve do 85. minute, kada je konačno, nakon hrpe prigoda Keown uspio loptu ugurati u mrežu za izjednačenje. Pobjedonosni pogodak za Engleze postigao je ponovo Keown koji je tako postao junakom ovog izuzetno uzbudljivog susreta. Kanu je “promiješao” kompletnu obranu Ukrajinaca i asistirao Keownu. Šahtjor će teško zaboraviti ovu večer i Martina Keowna kada su propustili doći do prvoklasnog iznenađenja.

Znatno uvjerljiviju pobjedu zabilježio je Sturm. Pobijeđen je prošlogodišnji osvajač Kupa UEFA Glaatasaray. Momčad koja se za ovogodišnju Ligu prvaka čak pojačala Jardelom. No to im nije pomoglo protiv Osima i njegovih super motiviranih igrača, koji su igrali kao u transu. Pobjedom se Sturmu povećavaju mogućnosti za prolazak u slijedeći krug, tim više što Monaco i Galatasaray ne djeluju uvjerljivo. Ivica Vastić nije igrao zbog ozljede, ali je dobra vijest za Osima sigurno bio povratak Kocijana, koji je preuzeo režisersku palicu igre Sturma.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312