OI 2000

OI plivanje: Drugo zlato Inge de Bruijn

Boris Bilas • četvrtak, 21.09.2000.

Inge De Bruijn

Osim utrke na 200m leđno u kojoj je naš Gordan Kožulj zazuzeo osmo mjesto, danas su u Aquatic centru na rasporedu bile još tri finalne discipline. Nizozemka Inge De Bruijn je osvojila svoje drugo zltano odloičje na OI. Ona je na 100m slobodno slavila s rezultatom 53.83 što je šest stotinki sporije od njenog svjetskog rekorda postavljenog jučer u polufinalu. Prvu švedsku plivačku medalju osvojila je Therese Alshammar s rezultatom 54.33, a treće su podijelile dvije Amerikanke- Dara Torres i Jenny Thopson s identičnim vremenom 54.43.

Agnes Kovacs

U utrci na 200m prsno prema očekivanju je pobijedila 19-godišnja Mađarica Agnes Kovacs s 2:24.35. Kovacs je do zlata došla dosta teško jer je na polovici utrke bila tek peta, ali je s odličnom završnicom došla do zlatne medalje. Srebro i bronca osvojile su plivačice SAD-a, druga je bila Kristy Kowal (2:24.56), a treća Amanda Beard 2:25.35.

Posljednja utrka dana bila je i najuzbudljivija. U utrci na 200m mješovito očekivao se veliki dvoboj između pobjednika sa 400m mješovito Toma Dolana i Massimiliana Rosolina. I upravo to se dogodilo, do samoga kraja utrka je bila izjednačena, a Rosolino je u cilj stigao prvi sa osamdeset stotinki prednosti ispred Dolana. Uz zlatnu medalju Rosolino je srušio i olimpijski rekord koji sada glasi 1:58.98. Dolan je bio drugi s vremenom 1:59.77, a broncu je osvojio još jedan Amerikanac Tom Wilkens (2:00.87). Rosolino je s ovom zlatnom medaljom zaokružio kolekciju na ovim OI, naime on je već osvojio srebro na 400 i broncu na 200m slobodno.

Sutra je na rasporedu pretposljednji dan plivačkog programa, a vrhunac će sigurno biti još jedan dvoboj Pietera van den Hoogenbanda i Aleksandra Popova na 50m slobodno.