Cibalia - Slaven Belupo: Utakmica za zaborav

Sportnet • nedjelja, 24.09.2000.

Skromna i jalova utakmica koja će brzo pasti u zaborav prezentirana je pred tek nešto višeod 500 gledalaca. Dojučerašnji konkurenti u borbi za Kup UEFA pružili su skromnu nogometnupredstavu.

Jedina šansa Vinkovčana u prvom dijelu zbila se u četvrtoj minuti utakmice kada je Mario Križanovićiz slobodnog udarca s 23 m, po klizavom terenu,dobro opalio, a Solomun jedva odbijanjem zaustavlja šut. Na loptu ponovno starta s protivničkim napadačem, lopta se odbija prema kornerliniji odakle Vinkovčani šalju povratnu loptu koju Ferenčina glavom izbacuje izvan terena.Gosti u 19. minuti uzvraćaju najljepšom šansom utakmice, kada Dodik centrira, a Međimurec glavomu matnoj poziciji pred Marićem, s 6-7 metara pogađa dobro postavljenog vratara Vinkovčana.

Drugi dio utakmice bio je samo nastavak uspavanke iz prvog djela.Tek u 67. minuti imali smo priliku vidjeti mali slalom koprivničkog kapetana Jurčeca, kojem nakon što je nanizao trojicu igrača Cibalije, loptu prije udarca odnosi Pernar. Nakon toga bilježimo lijepo izveden slobodan udarac Frane Amižića s 25 metara u gornji lijevikut vratiju koji Marić paradom izbacuje u korner.Domaćin kao da se tek pred kraj utakmice budi iz mrtvih te je u posljednjih deset minuta sve češćepred golom "farmaceuta". U 80. minuti Jurićev udarac brani Solomun, a pet minuta kasnije akciju započetu od Jurića preko Križanovića istrčavanjem na 10 m prekida, uz pomoć Radičeka.

Nakon utakmice možemo zaključiti da je imperativ pobjede bio prevelik teret za ekipu Cibalije koja ove godine u svom sastavu ima puno novih i mladih pojedinaca,dok je kod gostiju malo više otvorenosti u igri spriječila činjenica da trener Frančić na raspolaganju nije imao čak 5 standardnih igrača. Poluprazan stadion Cibalije u buduće bi mogao biti i prazniji.

Roy Ferenčina, igrač Slaven Belupa: "Žao nam je što nismo uzeli tri boda. Trebali smo riskantnije ući u utakmicu."

Robert Markulin, sportski direktor Slaven Belupa: "Nisam zadovoljan. Imali smo ih na dlanu."

Antun Andričević, igrač Cibalije: "Teško je igrati u ekipi koja svake godine ostaje bez 5-6 standardnih igrača."