Mallorca Malaga 0:1
Numancia Valencia 0:3
Villareal Oviedo 1:0
Osasuna Rayo Vallecano 2:2

Ovog vikenda odigrano je u Španjolskoj treće kolo nogometne lige. Favoriti su uglavnom odradili susrete bez većih problema, a na vrhu ljestvice nalazi se suparnik Riječana u Kupu Uefa, Celta iz Viga.

Athletic Bilbao nije uspio, nakon prošlotjednog uspjeha protiv Barcelone, iznenaditi još jednog velikana u Španjolskoj. Real Madrid slavio je sa uvjerljivih 4:1, a strijelci su bili Gutti sa dva pogotka te Roberto Carlos i Munitis sa po jednim pogotkom. Za Baske je strijelac bio Ezquerro, u posljednjoj minuti susreta. Uvjerljiva je bila i Barcelona protiv Racinga pobijedivši golovima Nizozemaca Kluiverta, koji je bio dvostruki strijelac, i Overmarsa.

Las Palmas je odigrao neriješeno sa Valladolidom, a naš reprezentativac Robert Jarni odigrao je solidno cijeli susret. Od ostalih naših igrača međusobnu utakmicu sa svojim klubovim imali su Alen Peternac i Vlatko Đolonga. Nažalost, u vrlo uzbudljivoj utakmici, u kojoj je Alaves vodio 0:2, a Zaragoza na kraju stigla prednost, naši igrači nisu nastupili.

Loša vijest za Riječane stiže iz Viga, gdje je Celta pobijedila te u trećem od tri nastupa u španjolskoj ligi “zasjela” na prvo mjesto ljestvice. Pobijedili su na domaćem terenu Oviedo, a jedini gol postigao je Catanha u 19.minuti. Catanha je prije sezone stigao kao veliko pojačanje iz Malage, a lani je bio jedan od najboljih strijelaca u Primera Divizion. Ipak, ohrabrujuća za Gračanovu momčad može biti činjenica da Celta nije briljirala, tako da je Espanyol, naročito u drugom dijelu u nekoliko navrata opasno zaprijetio. I za kraj ono najvažnije, Celta je igrala bez Karpina! Nije nam poznato da li zbog ozljede ili ga je trener Fernandez odlučio sačuvati za nastup na Kantridi.