Đorović (112)
Caceres (59), Giovanella (94), Velasco (114)
-
Igrač utakmice: Valerij Karpin

I uzvratni susret dvaju protivnika počeo je na gotovo identičan način kao i onaj, prvi u Vigu. Crveno-plavi "stisnuli" su bijele i vršili pritisak. Oko Tafrinih vrata sijevali su udarci, ali niti jedna od tih akcija nije urodila plodom. U tom, početnom razdoblju utakmice istakao se neugodnim udarcem, koji je prohujao uz samu lijevu vratnicu, tamnoputi napadač Catanha, odgovorivši na jedini pokušaj Riječana u prvoj fazi utakmice, kada je Čaval okušao sreću udarcem s ruba šesnaesterca. Celtin presing se nastavio, kada je Rus estonskog podrijetla Valerij Karpin raspalio sa 19 metara preko gola. Da neae birati sredstva u konačnom cilju, gosti su dokazali i u 30. minuti kada je još jedan Rus, Aleksandar Mostovoj pao u šesnaestercu pokušavši odglumiti prekršaj za najstrožu kaznu. Švicarski arbitar Busacca ipak se nije oglasio. Malo kasnije, Karpin je izazvao veliko negodovanje mnogobrojne Armade, kada je u duelu nagazio Antu Miličića i tom prigodom teže mu povrijedio ionako bolno koljeno, tako da je australski Hrvat smjesta morao napustiti igru s bolnom grimasom na licu. Priliku je dobio 20-godišnja brazilska prinova Gomes. Do kraja poluvremena paniku među domaćima još su jednom posijali Manolo i Catanha, ali ipak se otišlo na odmor s rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je i maksimalno zaoštrenje situacije. Nakon što je u jednoj izglednoj akciji Celte Tafra spasio Rijeku, došlo je do koškanja izmeðu Brajkovića i Karpina, gdje je Rus srušio mladog Riječana na zemlju, ali sudac je ostao nijem. Igra se nastavila, a i dalje su dominirali greeviti napadi Celte, u koje se ulazilo odviše emotivno. U 59. minuti "požutio" je Argentinac Caceres zbog grubog, iako nepotrebnog prekršaja na sredini terena. Devet minuta kasnije prva istinska prilika za Rijeku, mladi Paulino Gomes sam je pred Cavallerom, ali nije pogodio cilj. Ubrzo smo vidjeli i jedan atraktivan potez, novopridošli gostujući igrač Benedict "Benni" McCarthy pokušao je udarcem "na škarice", ali nedovoljno precizno. Pred kraj "regularnih" 90 minuta igra se otvorila, pa je i Rijeka pokazala da joj momčad nije sastavljena isključivo od obrambenih igrača.

U produžecima opet sve po starom: Celta napada, Rijeka se brani. Lijepu priliku imao je u jubilarnoj 100. minuti Karpin iz slobodnog udarca, ali nije donio radost svojim poslodavcima. Nešto slično odmah zatim pokušao je Doriva, kojeg pamtimo po spektakularnom pogotku kojeg je zabio Croatiji, tada u dresu Porta. Rijeka se ipak nije predavala, u 109. minuti Matulović snažno puca, ali ravno u Cavallera. A onda, u 112. minuti, rasplinuli su se Rijekini snovi o 2. kolu, i to baš od strane igrača od kojeg smo to najmanje željeli. Jugoslavenski reprezentativac Ðorović zatresao je mrežu iz slobodnog udarca kojeg je izborio Karpin. To je automatski značilo da su, zbog pravila "pogotka u gostima", Rijeci potrebna dva pogotka, a za to više nije bilo ni snage ni prigode. Na kraju, ipak možemo biti koliko-toliko zadovoljni ovogodišnjim nastupom bijelih u Europi. Pobijeđena je Valleta, a Celta je ionako unaprijed smatrana apsolutnim favoritom.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312