Osijek - Bröndby: Povijesni dan za Osječane

Nikola Patković • četvrtak, 28.09.2000.

Gradski vrt konačno je doživio san snova. Ono što su mnoge generacije priželjkivale, ostvareno je noćas. Osijek je konačno izborio plasman u 2. kolo Kupa UEFA, nakon tri neuspjela pokušaja. U dosadašnjih sedam europskih utakmica ostvarene su dvije pobjede i pet poraza. Večeras je došao i prvi remi. No, remi koji znači prolazak.

Pobjeda u Brondbyju od 2:1 bila je dovoljna i Gradski vrt je kraj susreta dočekao na nogama. Konačno! Ponovno su igrači Stanka Mršića odigrali odličnu, taktičku utakmicu, upravo na rezultat. I ostvarili svoje planove. No, ni publika nije zamjerila što nije bilo golova. Bitan je bio samo prolazak.

Doduše, golova je moglo biti, ali Turković, Mitu, Brkić i Beširević nisu bili precizni. Pokušavali su glavama iz blizine, nogama sa svih udaljenosti, ali u gol niti jedan udarac nije ušao. Zato jest Dancima, u 30. minuti, ali je poništen zbog zaleđa. Najavio je Mršić uoči susreta igru kojoj će osnovni cilj biti sačuvati svoju mrežu. Danci su u drugom poluvremenu pokušavali na sve moguće načine, ali niti jednom nisu prošli visoki zid Osječana i, pomalo nesigurnog Balića. Ponovno je Turković priuštio nekoliko atraktivnih driblinga, Brkić je ponovno odlično odigrao, a Priščevi ubačaji bili su pola gola. Nedostajala je samo druga polovica golgeterskog raspoloženja.

Posebna priča bila je Kohorta. Izvanredno su tijekom cijelog susreta navijali, a pri tome su održali i obećanje. Niti jedna baklja nije upaljena, tek po koja petarda, ali to je zanemarivo. Večeras su u Gradskom vrtu svi položili ispit. Za kraj podatak da su Ivica Beljan i Bakir Beširević sudjelovali u svim dosadašnjim neuspjelim europskim pokušajima protiv Slovana, Anderlechta i West Hama. Vjerujemo kako je za njih jučer bio posebno sretan dan.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312