17. West Ham 8 7
18. Chelsea 7 7
19. Bradford 8 6
20. Derby 8 5

Odigrano je još jedno, 8. kolo Premier lige. Izuzetno zanimljivo u odnosu na prošlo, ovo kolo nam je dalo i dva dvostruka strijelca Hrvata. Alen Bokšić je s Middlesbroughom protutnjao kroz Southampton. Na Dell stadionu naš internacionalac svakako je bio prvo ime susreta. "Odlični Hrvat ukopao Glena Hoddlea" - samo je jedan u nizu od bombastičnih naslova iz engleskog tiska. Poveo je "Boro" preko Bokšića u 16. minuti susreta, da bi Festa u 32. minuti povećao vodstvo. Pokušao je Southampton stići vodstvo i to mu je zamalo i pošlo za rukom kada su igrači Glena Hoddlea preko Paharsa u 81. minuti susreta smanjili vodstvo. No minutu nakon toga, Bokšić postavlja točku na "i" pitanje pobjednika.

Drugi Hrvat koji je ostavio zapažen trag u ovom kolu svakako je Marko Viduka. U izuzetno zanimljivom susretu prepunom preokreta igrači Leedsa ipak su imali više sreće i pokupili sva tri boda. Nakon što je Rebrov doveo u 37. minuti Tottenham u vodstvo, prvo Viduka donosi Leedsu izjednačenje u 52. minuti, da bi 3 minute kasnije postigao i vodeći pogodak za svoju momčad. Smith je u 59. minuti povisio vodstvo na 3:1, no Perry već minutu kasnije vraća neizvjesnost susretu. Ipak Smith je u 64. minuti otklonio sve dvojbe oko pobjednika, no u 70. minuti Rebrov je samo smanjio rezultat. Viduka je, inače, uz Rebrova bio najbolje ocijenjeni igrač susreta.

Od ostalih rezultata svakako treba spomenuti visok poraz Evertona na domaćem terenu od Ipswicha, te pobjedu od 4:1 Aston Ville nad Derbyem. Newcastle se polako diže iz krize što pokazuje i pobjeda u gostima kod uvijek neugodnog Manchester Citya. Štimčev West Ham je remizirao s Bradfordom. Igor je u 89. minuti susreta zaradio žuti karton zbog prekršaja, dok zlatna kopačka, Davor Šuker, nije ni nastupio za svoju momčad. Danas su na rasporedu preostala tri susreta Premier lige i to dva super-derbija. Jedan je između Arsenala i Manchester Uniteda, dok je drugi između Chelsea i Liverpoola.

Evo i svih rezultata i strijelaca:

Everton - Ipswich Town 0-3 (McGreal 19., Stewart 49., 60.), Aston Villa - Derby Country 4-1 (Joachim 29., 87., Merson 37., Wright 54.; Riggott 61.), Charlton Athletic - Coventry 2-2 (Hunt 60., Johansson 88.; Aloisi 41., Bellamy 71. 11-m), Leeds - Tottenham 4-3 (Viduka 51., 52., Smith 58., 63.; Rebrov 36., 72., Perry 59.), Manchester City - Newcastle 0-1 (Shearer 74.), West Ham - Bradford 1-1 (Cole 26.; Petrescu 90.), Southampton - Middlesbrough 1-3 (Pahars 81.; Boksic 16., 82., Festa 32.)

U nedjelju igraju: Sunderland - Leicester, Arsenal - Manchester United, Chelsea - Liverpool.

1Hajduk 712:5+717
2Rijeka 612:1+1114
3Dinamo 714:8+613
4Varaždin 75:2+312