Eintracht Frankfurt Borussia Dortmund 1:1
Kaiserslautern Cottbus 1:1
Nedjelja, 1.10.2000.
Freiburg Werder Bremen 0:1
Wolfsburg Stuttgart 2:2

U njemačkoj Bundesligi odigrano je ovog vikenda 7. kolo. Derbi susreti kola igrani su u Hamburgu i Leverkusenu. Ovo kolo donijelo nam je i jednu trenersku smjenu. Odstupio je Otto Rehhaghel. "Veliki Otto" ili "kralj Otto" kako su ga zbog njegovih velikih igračkih i trenerskih uspjeha još nazivali, dao je otkaz u Kaiserslauternu nakon što ih je prije dvije godine iz druge lige doveo do jednog od najvećih uspjeha u povijeti kluba, naslova prvaka Bundeslige

Hamburg ove godine, očito impresioniran Ligom prvaka, ne blista. U dosadašnjih šest kola osvojili su samo osam bodova, a u goste im je dolazio, ove godine vrlo neugodni, Schalke 04. Domaćini su došli u vodstvo golom Heinza, na asistenciju Yeboaha u 35. minuti. Gosti su u nekoliko navrata opasno ugrozili vrata Butta, ali je Iranac Mahdavikia u 83. minuti pokopao njihove nade golom za konačnih 2:0. Niko Kovač odigrao je cijelu utakmicu i bio jedan od najboljih pojedinaca na susretu, zaradio ocjenu 2.5 u Kickeru. Cijeli susret odigrao je i Andrej Panadić, ali se baš nije proslavio jer je njegova obrana u nekoliko navrata djelovala prilično propusno. Ocjena u Kickeru 3.5

Cristoph Daum ove godine ima punu kapu problema. Njegovoj momčadi nikako ne ide, a to kao da su jedva dočekali novinari, s kojima je ionako uvijek na ratnoj nozi, te ga optužili da ne može više pokrenuti momčad u koju se uvukao gubitnički mentalitet nakon lanjskog gubitka naslova u zadnjem kolu. Uzalud se Daum brani da je izgubio Emersona, koji je bio ključni igrač prošle godine. Ne pomaže mu niti činjenica da su u nekoliko navrata ove godine izgubili bodove nakon velike superiornosti. Slično se dogodilo i ovog tjedna. Ponovo su odigrali jednu odličnu utakmicu, sa puno šansi koje napadači Apotekara nisu znali iskoristiti. Svoje šanse imali su i sechzigeri, najčešće preko kontranapada, ali da ih nisu iskoristili najzaslužniji je svakako Robert Kovač, koji je bio prvo ime susreta (ocjena 2.5 u Kickeru). Odigrao je cijelu utakmicu, kao i Živković, koji je zaradio nešto lošiju ocjenu, 3.

Ipak, najveće iznenađenje ovog kola priredili su igrači Hanse iz Rostocka, koji su na Olimpijskom stadionu svladali Bayern Muenchen. Jedini pogodak na utakmici, djelo je Branda u 15. minuti. Nakon toga gosti su, predvođeni sjajnim Pieckehagenom na golu, obranili do kraja utakmice teško stečenu prednost te tako ostvarili treću pobjedu u nizu. Zanimljivo je istaknuti da je upravo prije tri kola na trenersko mjesto kod Hanse došao Friedhelm Funkel, tako da je njegov učinak do sada stopostotan, a sigurno da je ova pobjeda protiv izrazitih favorita posebno vrijedna.

Iznenađenjs us priredili i igrači Cottbusa koji su na gostovanju kod Kaiserslauterna odnijeli jedan bod. Tomislav Piplice (ocjena 2.5 u Kickeru), bio je jedan od najboljih igrača na terenu. Igrao je i Antun Labak i to sve do 83. minute utakmice. Dobio je ocjenu 3, a bio je i asistent kod jedinog pogotka gostiju.

Pobjedu su zabilježili i Bochumovci za koje su nastupili Mamić, kao libero i Milinović na svojem mjestu stopera. Obojica su odigrali dobro cijelu utakmicu, a ocjene u Kickeru bile su 3.5 za Mamića i 3 za Milinovića. Strijelac dvaju pogodaka i prvo ime susreta bio je također Hrvat, Mario Marić, koji je za odličnu igru dobio ocjenu 2 i izborio mjesto u momčadi kola.

Od ostalih naših igrača nastupio je tek Biliškov i odigrao prosječno (ocjena 3.5) Njegov Wolfsburg je odigrao neriješeno, 2:2 sa Stuttgartom za koje nije nastupio kapetan Soldo. Zadnjih šest minuta utakmice je za Wolfsburg odigrao i Tomislav Marić, brat ranije spomenutog Maria.

U momčadi ovog, za Hrvate izuzetno uspješnog kola, našli su se tako Mario Marić i Robert Kovač, obojica po prvi put.