Malaga – Numancia 1:3
Athletic Bilbao – Mallorca 2:1
Valencia – Las Palmas 5:1
Espanyol – Real Sociedad (prekid zbog kiše)

Novo, 4. kolo španjolske nogometne lige, donijelo nam je promjenu na vrhu. Tamo se više ne nalaz momčad Celte, već lanjski prvak, Deportivo, koji je u derbi susretu ovog kola svladao Barcelonu.

Celta je poražena na gostovanju kod Rayo Vallecana sa visokih 3:0. Dokaz da je naporna utakmica u Rijeci ostavila traga na Fernandezovu momčad vidi se iz činjenice da su Vižani dva pogotka primili u posljednje dvije minute. Do tada su gubili sa minimalnih 1:0 i pokušavali sustići prednost domaćina.

Derbi susret igrali su Riazor stadionu Deportivo i Barcelona. Domaćini su bili spretniji i suret riješili u drugom poluvremenu. Golovi Donata u 65. minuti i skupog pojačanja Tristana u 77. minuti presudili su sudbinu Katalonaca. No, sve je moglo biti drugačije da Kluivert nije imao totalno loš dan. Nizozemski reprezentativac propustio je iskoristiti nekoliko izrazitih prigoda, a to je, kao i obično, kažnjeno od strane Deportiva.

Valencia je uvjerljivo (5:1) porazila Las Palmas te preuzela drugo mjesto na ljestvici. Robert Jarni je odigrao za svoj Las Palmas svih 90 minuta. Poražen je i Alen Peternac sa svojom Zaragozom na gostovanju kod Ovieda. Peternac je ušao kao zamjena u igru u 72. minuti. Zaragoza i Las Palmas se tako nakon 4. kola nalaze pri dnu ljestvice sa samo 2 boda iz četiri susreta. U pobjedi Alavesa Vlatko Đolonga nije sudjelovao.