1 Krka Telekom 2 (kolo) 2 (pobjede) 0 (poraza) 4 (bodovi)
9 Triglav 1 0 1 1
10 Geoplin Slovan 1 0 1 1
11 Zagorje Banka Zasavje 1 0 1 1
12 Union Olimpija 0 0 0 0

Pivovarna Laško – Triglav 98:91: Laščanima i Kranjčanima, ekipa s različitim ambicijama u prvenstvu, pripala je čast otvoriti 9. prvenstvo u samostalnoj Sloveniji. Domaćini, koji su promjenili nekoliko igrača, žele ponoviti lanjski uspjeh, a to je finale prvenstva i domaćeg kupa. Pivovarci su očito "nasjeli" skromnom Triglavu i jedva nekako izvukli prvu planiranu pobjedu. Gosti, pojačani sa Romanom Horvatom (25 koševa), su igrali jako motivirano i borbeno. Ipak su Laščani uspjeli napraviti veću razliku, od 9 koševa (75:66), i utakmicu su priveli mirno do kraja.

Krka Telekom – Geoplin Slovan 83:67: U preuređenoj dvorani Leona Štuklja sakupilo se više od 600 gledatelja, koji su vidjeli prilično zanimljivu utakmicu, posebice svojih ljubimaca. Mlada i nadarena ekipa Slovana je povela sa 8:2, ali trojka Petrova u zadnjem trenutku prve četvrtine je domaćina dovela do osjetljivijega vodstva. To vodstvo do kraja utakmice više nisu puštali iz ruke, nego su ga čak i povećali na 15 razlike. Utakmica je izgubila takmičarski duh i tako su se domaća pojačanja pokazala u svem sjaju. Pohvalno je igrao pod obručem naš Franjo Arapović.

Loka kava – Savinjski Hopsi 100:90: Domaćini su u uvodnoj utakmici nadmašili same sebe, borbenom i fanatičnom igrom došli do prve značajne pobjede. Nakon neuspjeha u kupu malo je tko očekivao da mogu iznenaditi Savinjske Hopse. Gosti su bili više ili manje u prednosti svu utakmicu, a najviše u 15. minuti 33:19, ali domaćini su ih ustrajno lovili i minutu i 10 sek prije kraja su prvi put i poveli. Morao se je odigrati i produžetak, koji su dobili domaćini i razrješili pobjednika.

Rogla – Zagorje Banka Zasavje 96:79: Gosti su imali svega 5 izjednačenja, po zadnjem (18:18), domaćini su u jednoj minuti uspjeli napraviti odlučujuću seriju od 10 koševa. Poslje toga se je razigrao veteran Veljko Petranović i na semaforu je pisalo 49:26. Najveća razlika je bila u 30. minuti (80:50)

Kraški zidar – Kemoplast Alpos 80:79: Domaćini su vodili i kontrolirali cijelu utakmicu osim na kraju, kad je utakmica završila jako dramatično. 15 sekundi prije kraja su gosti uspjeli izjednačiti na 79:79, ali pobjedu Kraškome zidaru je donio Dalibor Petrovič pogođenim slobodnim bacanjem.

Union Olimpija – Helios Domžale neodigrano (Union Olimpija je igrala na turniru u Trstu).