Dinamo - Slaven: Lako do tri boda

Davor Sajko • srijeda, 04.10.2000.

Susret 10. kola na maksimirski je stadion privukao jedva 700 gledatelja koji u prvom dijelu nisu previše uživali u lijepom nogometu.

Pokušavao je Dinamo probiti gostujuću obranu, međutim bezuspješno do 35. minute. Šokota je prvo s vrha kaznenog prostora pokušao iznenaditi Solomuna, a odbijenu loptu jedan je od Slavenovim obrambenih igrača panično izbio u korner. Nakon izvedenog kornera loptu je glavom zahvatio Bosnar, a u gol samo proslijedio Šokota. Vodstvo od 1:0 nije unijelo promjenu igru i do kraja prvog dijela domaći su i dalje bezuspješno pokušavali povećati svoje vodstvo.

Već u petoj minuti nastavka modri su drugi puta savladali gostujućeg vratara. Slobodni udarac izveo je Bosnar, Solomun je samo loptu odbio, a Balabanu nije bilo teško s samo nekoliko metara pospremiti loptu u gol. Zadovoljni vodstvom, modri su se opustili što su iskoristili gosti samo tri minute nakon Balabanovog pogotka.

Neodlučna je bila modra obrana, a u gužvi u kaznenom prostoru najbolje se snašao Dodik i smanjio rezultat na 2:1. Smanjenje vodstva pozitivno je djelovalo na Dinamo i u nastavku su doslovno "pomeli" goste iz Koprivnice.

U 67. minuti Šokota se još jednom upisao u listu strijelaca, a nakon njega pogotke za Dinamo postigli su Cvitanović u 71. minuti susreta te Mujčin pet minuta kasnije.

Mučio se Dinamo u prvih 45 minuta, međutim nakon gostujućeg pogotka u samo deset minuta riješeno je pitanje pobjednika i osvojio nova tri boda.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913