New York - PHILADELPHIA 91:83 (Madison Square Garden)
Toronto - VANCOUVER 97:92 Corel Centre (aka Palladium)
Denver - INDIANA 106:97 (Conseco Fieldhouse)
Tabak, Žan122-30-00-0011220104
Šundov, Bruno70-10-02-2303000112

Carter "razvalio" Vancouver

Sinoć je igrano novih sedam utakmica NBA predsezone. Nastupila su tri kluba naših predstavnika i - zabilježili poraze.

U susretu Denvera i Indiane naši Tabak i Šundov nisu igrali značajnu ulogu. Tabak je opet startao u početnoj petorci, ali nije dobio veću priliku - za 12 minuta zabio je četiri koša i dvaput uspješno asistirao. Bruno Šundov je igrao još manje. 7 minuta bilo je dovoljno tek za dva koša. Spomenimo da je Indiana nastupila bez ozljeđenih Jalena Rosea, Travisa Besta i Derricka McKeya plus da je Reggie Miller uspio "zaraditi" pet faulova za samo 95 sekundi. U Denveru su najbolji bili Antonio McDyess (vratio se nakon zatrašujućeg pada na parket) s 18 i James Posey sa 19 koševa.

Kukoč je, ušavši s klupe, u porazu 83:91 protiv New Yorka sudjelovao sa 3 koša i 4 asista u 20-tak minuta. Tonijev sinoćnji mizeran šut (1-6) i slab napadački učinak još više su učvrstili poziciju Kukočevog direktnog suparnika u borbi za početnih pet - Lyncha (23 min i 7 koševa). Najbolji kod New Yorka bio je novopridošli Rice koji je za 27 minuta promašio tek jednu loptu. Završio je na 18 koševa i 2 skoka. Čini se da će se šuter Glen Rice lako nametnuti u ekipi kojoj je tvrda obrana - dogma, jer već nakon dvije pripremne utakmice mogu se čuti izjave tipa: "Rice je pravi čovjek za nas". U ekipi poraženih, uz loš šut poslovično najefikasniji bio je Allen Iverson s 20 koševa.

U "kanadskom sudaru" Vacouver je prošao - lošije. Raspoloženi Vince Carter (31 koš, 9 skokova, 5 asista, 2 ukradene, 1 blokada) bio je previše za Komazeca i društvo. Unatoč neprimjetnom doprinosu ekipi (5 minuta, 1 skok, 1 koš), Arijan će utakmicu pamtiti kao prvu u kojoj je "poderao" NBA mrežicu. Najbolji Arijanovi suigrači bili su Abdur Rahim (18 koševa i 5 skokova) i Bibby (21 koš i 7 skokova).

Od ostalih susreta u oči bode i drugi poraz Lakersa - ovaj put od "Jordanovih" Wizardsa. Bryantovih 19 i O Nealovih 12 koševa nije bilo dovoljno. Osim toga istaknimo poraz i druge LA ekipe - Portland (Wallace 21 koš i 7 skokova, Kemp 17 koševa i pet skokova) je svladao Clipperse 8 razlike.