Efesom nazdraviti ulazak u Top 16

Karlo Dževerlija • srijeda, 12.01.2005.

Za peti po redu bal pred domaćom publikom Cibosi su u goste pozvali pivare iz Carigrada. Efes Pilsen je vodeća ekipa Euroligine skupine A i ekipa kojoj će Vukovi danas pokušati prekinuti niz od 15 uzastopnih pobjeda...

Slika 1 od 1.

Iz ukupno 17 sudara Efesa i Cibone (9-8 za Cibonu) dalo bi se ispričati bezbroj priča, a najaktualnija od njih stara je manje od dva mjeseca. Akteri su prilično složni u ocjeni kako je pobjeda Turaka u trećem krugu mogla biti i uvjerljivija, te da je njihova nespretnost kriva za strepnju do zadnjeg šuta. Bilo kako bilo, pokušaj Krstićeve trice anuliran je tada klizećim startom, pa je Abdi Ipekçi arena proslavila konačnih 72:70.

Efes je u ovom trenutku jedna od europskih momčadi u najboljoj formi. U Euroligi im je poraz nanio tek Jasmin Repeša (9-1), a uz to zajedno s nastupima u domaćem prvenstvu (11-1) broje 15 uzastopnih trijumfa. Kad igraju van istanbulskog grotla glavni aduti su im dva američka beka Henry Domercant i Willie Solomon koji u igri gotovo da imaju potpuno odriješene ruke. Imalo upućeniji upozorit će na jednako tako opasnu unutarnju igru, te na "dugu klupu" odnosno dvostruku pokrivenost svake pozicije.

Vezane vijesti

Nakon dvije gastarbajterske sezone, poslovni put u Zagreb dovodi Nikšu Prkačina. Nakon problema sa leđima i formom, hrvatski se reprezentativac konačno izborio za pristojnu minutažu u redovima turskog prvaka (21 minuta, devet poena, četiri skoka u prosjeku). Tvrdi kako će u hrvatskoj metropoli unatoč negativnom 1-7 međusobnom skoru tražiti pobjedu za osiguranje premije i prve pozicije u skupini.

Zadnjih pet susreta

24.10.2002 Cibona Zagreb - Efes Pilsen 64 - 56
08.01.2003 Efes Pilsen - Cibona Zagreb 91 - 57
26.02.2003 Efes Pilsen - Cibona Zagreb 68 - 62
26.03.2003 Cibona Zagreb - Efes Pilsen 82 - 75
17.11.2004 Efes Pilsen - Cibona Zagreb 72 - 70

Cibona VIP uz pet pohranjenih, traži još dvije pobjede kako bi osigurala drugi krug. Danas je prva prilika, potom slijedi gostovanje kod Estudiantesa pa domaćinstva protiv Climamia i Partizana. Nadaju se da će im zadnje kolo ponuditi turističko putovanje u poljski Sopot.

Susret je na rasporedu u 20.40, a kao obično Sportnet.hr nudi Vam niz materijala. Izjave i fotografije već na poluvremenu, video, statističke i tekstualne sadržaje netom po svršetku utakmice.